Wielu palaczy, mimo chęci rzucenia palenia, odwleka w czasie moment zerwania z nałogiem w obawie przed uciążliwymi objawami odstawiennymi.
Obawiają się, że czekają ich długie tygodnie męczarni. Jak jest naprawdę? Jakie są najczęściej wymieniane skutki rzucania palenia?
I drugie, jeszcze ważniejsze pytanie: czy objawy rzucenia palenia można w jakiś sposób załagodzić?
Objawy rzucenia palenia
Irytacja i zmiany nastroju
Niektórzy doświadczają wahania nastroju, zirytowania, nerwowości lub niepokoju. Jest to spowodowane brakiem nikotyny w naszym organizmie – trzeba pamiętać, że jest to substancja silnie uzależniająca. Ale za to na szczęście po jej odstawieniu ciało oczyszcza się błyskawicznie, a co za tym idzie, mija drażliwość. Zaakceptuj ten krótki okres niepokoju – to jedynie krótki etap na drodze do rzucenia nałogu.
Objawy rzucenia palenia
Trudności z koncentracją
Palacze często przyzwyczajeni są do palenia w określonych sytuacjach, co po zerwaniu z nałogiem może prowadzić do trudności w skupieniu uwagi w tych momentach, gdy wcześniej sięgali po papierosa… Czy aby na pewno? Przecież kiedy byli palaczami, również mieli problemy z koncentracją – bo rozmyślali, kiedy by tu zrobić sobie przerwę na papierosa!
Metoda Easyway Allena Carra pomaga poradzić sobie z nieprzyjemnymi objawami rzucania palenia. Dowiedz się jak – sięgnij po jeden z naszych poradników albo zapisz się na sesję antynikotynową.
JAK MOŻEMY POMÓC RZUCIĆ PALENIE?
Objawy rzucenia palenia
Problemy ze snem
Niektórzy ludzie doświadczają zaburzeń snu po rzuceniu palenia, będących efektem oczyszczania się organizmu z nikotyny. Są tacy, którzy mają problemy z zasypianiem i częściej budzą się w nocy, podczas gdy inni odwrotnie – narzekają na nadmierną senność, a poranne wstawanie sprawia im trudność.
Objawy rzucenia palenia
Przyrost masy ciała
Niektórzy ludzie zauważają, że tyją po rzuceniu palenia. Najczęściej jest to związane z tym, że jedzenie zastępuje u nich palenie papierosów. Jednak jeśli zrozumiemy, że rzucając palenie z niczego nie rezygnujemy, nie będziemy odczuwać potrzeby zastąpienia papierosów jedzeniem.
Objawy rzucenia palenia
Objawy fizyczne
Mogą wystąpić także objawy fizyczne, takie jak kaszel, bóle głowy, zmęczenie, problemy żołądkowe czy uczucie zimna. Są to tymczasowe objawy, związane z eliminowaniem trucizny z organizmu (na przykład poprzez kaszel oczyszczają się płuca, bóle głowy są efektem niespodziewanego dotlenienia mózgu). Ustępują samoistnie po pewnym czasie – może trwać to od kilku dni do kilku tygodni. Warto przypominać sobie o tym w momentach dyskomfortu.
Czy terapia antynikotynowa Easyway pomaga?
Metoda Allena Carra pozwala lepiej rozumieć psychologiczne aspekty uzależnienia i zmienia nasze podejście do papierosów. Kiedy już zrozumiemy, w jaki sposób nałóg wpływa na nasz organizm, łatwiej będzie uporać się z ewentualnymi skutkami ubocznymi.
Należy w tym miejscu wyraźnie podkreślić, że każdy organizm jest inny i w każdym przypadku reakcja na odstawienie nikotyny może być inna i o różnym natężeniu. W całym procesie zrywania z nałogiem ogromnie ważne jest nastawienie psychicznie – jeśli odpowiednio podejdziemy do tematu, okaże się, że wystarczy zaledwie kilka dni, aby w pełni cieszyć się z korzyści rzucenia palenia.
Metoda Easyway Allena Carra koncentruje się właśnie na psychologicznym aspekcie palenia – w naszych poradnikach i na naszych sesjach antynikotynowych wyjaśniamy, jak działa mechanizm uzależnienia. Dzięki temu kiedy spoglądamy na skutki uboczne rzucenia palenia jak na element pewnego etapu – prowadzącego do lepszego, długiego życia bez papierosów!
Książki o rzucaniu palenia
Objawy rzucenia palenia
Co zyskujemy dzięki odstawieniu papierosów?
- Już kilka godzin po zgaszeniu ostatniego papierosa poprawia się ciśnienie i tętno.
- Następnie, wskutek wzrostu stężenia tlenu we krwi następuje poprawa krążenia.
- Po odstawieniu nikotyny z każdym dniem wyostrzają się zmysły smaku i węchu. Potrawy zaczynają smakować lepiej, perfumy pachną wyraźniej.
- Poprawia się wygląd – cera nabiera blasku i staje się lepiej nawilżona, pożółkłe zęby odzyskują poprzedni, przyjemniejszy kolor.
- Coraz lepiej się oddycha – wchodzenie po schodach kilka pięter nie kończy się już zadyszką.
- Długofalowo skutecznie zmniejszamy ryzyko chorób serca i płuc, a także chorób nowotworowych.
- Nie mówiąc już o tym, że bez codziennej dawki papierosów można zaoszczędzić w ciągu roku całkiem sporą sumę!
- Ale przede wszystkim – zyskujemy WOLNOŚĆ. Przestajemy być niewolnikami nikotyny i odzyskujemy kontrolę nad swoim życiem.
Z pomocą terapii antynikotynowej Easyway rzucenie palenia może być proste i przyjemne, a objawy odstawienia – na tyle łagodne i krótkotrwałe, że nie będą w stanie przesłonić radości płynącej z zerwania z nałogiem. Dowiedz się więcej o naszych książkach i sesjach!
Prosta metoda jak skutecznie rzucić palenie
Najskuteczniejsza książka o rzucaniu palenia na świecie
Prosta metoda jak skutecznie rzucić palenia dla kobiet
Najlepsza metoda rzucania palenia specjalnie dla Pań
Nie jesteś przekonany? Pobierz bezpłatny raport
Specjalnie dla osób niezdecydowanych opracowaliśmy raport z analizą skuteczności programu rzucania palenia według metody Allena Carra. Na konkretnych przypadkach i całej masie rzeczowych argumentów przekonaj się, że naprawdę będziemy w stanie Tobie pomóc w walce z nałogiem.
Powiązane porady dot. rzucania palenia
Jakie wymówki przeszkadzają Ci rzucić palenie?
Każdy palacz spotkał się kiedyś z pytaniem „dlaczego nie rzucisz tego świństwa?” i większość z nich ma jakąś gotową wymówkę. I dla pytającego i dla siebie. W końcu łatwiej jest mieć wymówkę niż odpowiedzieć sobie samemu szczerze na pytanie dlaczego palisz. Każdy wie, że palenie papierosów to nic dobrego. Problem w tym, że znaczna część uzależnionych od tego nałogu utożsamia…
Czytaj więcej9 korzyści z rzucenia palenia. Co zyskasz?
Gdyby zdrowie było wystarczającym argumentem do rzucenia palenia, pewnie na zerwanie z…
Jaki jest wpływ palenia na wygląd?
W dzisiejszych czasach, coraz bardziej stawiamy na zdrowy styl życia. Wiele mówi…
Palenie a sen: 5 faktów, które musisz znać!
Wszelkie używki czy niezdrowe zachowania źle wpływają na nasz sen. A to,…