Jak e-papierosy wpływają na zdrowie?

Jak e-papierosy wpływają na zdrowie?

E-papierosy szturmem przebiły się na rynek, aby zminimalizować skutki uboczne powiązane z paleniem. Niestety, zaczęli po nie sięgać nie tylko dorośli, ale także młodzież i dzieci. Alternatywa dla tradycyjnych papierosów wcale nie jest tak zdrowa, jak mogłoby się wydawać. Poznaj skutki palenia elektronicznych odpowiedników.

Jak e-papierosy wpływają na zdrowie?

Czy palenie e-papierosów szkodzi?

Przede wszystkim długofalowe skutki palenia e-papierosów nie są jeszcze znane, bo są stosunkowo krótko w obiegu. To, co można zauważyć to na pewno mniejsza ilość wydzielanych przez nie związków rakotwórczych, toksyn i substancji drażniących.

Czy palenie e-papierosów szkodzi?

.Nadal jednak pojawia się problem z silnie uzależniającą obecnością nikotyny oraz wdychaniem do płuc aerozolu o nieznanych skutkach ubocznych. Nie można zatem powiedzieć, że palenie e-papierosów jest zdrowe.

Złe samopoczucie - skutki uboczne palenia e-papierosów

Jak e-papierosy wpływają na zdrowie?

Złe samopoczucie

Liquidy mają różnorodne składy, więc wiele zależy od konkretnego producenta. Ze względu na to, że przepisy prawne i normy dotyczące e-papierosów nie są jeszcze tak szczegółowo dopracowane, trudno jednogłośnie określić skutki uboczne dla zdrowia.

Niektóre substancje chemiczne, a nawet obecność metali ciężkich, mogą negatywnie wpływać na samopoczucie palacza. Bezsenność, zawroty głowy, bóle brzucha czy nawet wymioty to główne objawy regularnego sięgania po e-papierosy.

Czy metoda Allen Carr pomoże rzucić e-papierosy?

Poznanie metody Allena Carra pozwala lepiej zrozumieć proces rzucania palenia e-papierosów. Metoda polega bowiem na zmianie perspektywy palacza i kładzie nacisk na psychologiczne aspekty uzależnienia.

Zrozumienie zarówno wad, jak i zalet metody Allen Carr pozwala podejść do procesu rzucania palenia z większą świadomością, co może prowadzić do trwałych zmian nawyków.

Jak e-papierosy wpływają na zdrowie?

Podrażnienie układu oddechowego

Ze względu na zawartość nikotyny w wielu e-papierosach, mogą one szkodzić układowi oddechowemu. Pojawiają się podrażnienia gardła, suchy kaszel, a nawet problemy z płucami. Niektóre osoby mogą być wrażliwe na obecność silnych substancji zapachowych w liquidach. Drażnią one górne drogi oddechowe. Ponadto im więcej składników znajduje się w danym liquidzie, tym silniej e-papieros działa na cały organizm człowieka.

Problemy z układem oddechowym efektem palenia e-papierosów

Jak e-papierosy wpływają na zdrowie?

Negatywny wpływ nikotyny na zdrowie

Podobnie jak w tradycyjnych papierosach, obecność nikotyny może doprowadzić do poważnych skutków ubocznych dla zdrowia. Niektóre źródła wskazują negatywne działanie ważnych narządów takich jak wątroba, nerki i serce. Rośnie ryzyko związane z zawałem mięśnia sercowego, udaru, nadciśnienia tętniczego, problemów z elastycznością naczyń krwionośnych czy nawet zakrzepicy żylnej.

Jak możemy pomóc?

Książki o rzucaniu palenia

Sięgnij po jedną z książek Allena Carra. Kultowe poradniki autorstwa Allena Carra sprzedały się w ponad 18 milionach egzemplarzy na całym świecie!

Oczywiście nikotyna jest silnie uzależniająca, a ze względu na łatwy dostęp do e-papierosów i możliwość ich palenia właściwie w każdych warunkach, ograniczenie ich lub całkowite wyjście z nałogu może być bardzo trudne.

Szczególnie ważne jest obserwowanie dzieci i młodzieży. Kolorowe opakowania liquidów, różne smaki i szerzenie błędnych informacji o działaniu e-papierosów mogą zachęcać do spróbowania. Łatwiej wtedy wpaść młodemu człowiekowi w uzależnienie od nikotyny, a nawet innych używek.

Czy metoda Allen Carr pomoże, gdy dziecko pali e-papierosy?

Z pomocą terapii antynikotynowej Easyway rzucenie palenia może być proste i przyjemne, a objawy odstawienia – na tyle łagodne i krótkotrwałe, że nie będą w stanie przesłonić radości płynącej z zerwania z nałogiem. Dowiedz się więcej o naszych książkach i sesjach!

Prosta metoda jak skutecznie rzucić palenie

Najskuteczniejsza książka o rzucaniu palenia na świecie

Prosta Metoda Jak Skutecznie Rzucić Palenie

Prosta metoda jak skutecznie rzucić palenia dla kobiet

Najlepsza metoda rzucania palenia specjalnie dla Pań

Prosta metoda jak skutecznie rzucić palenie dla kobiet | Allen Carr

Nie jesteś przekonany? Pobierz bezpłatny raport

Specjalnie dla osób niezdecydowanych opracowaliśmy raport z analizą skuteczności programu rzucania palenia według metody Allena Carra. Na konkretnych przypadkach i całej masie rzeczowych argumentów przekonaj się, że naprawdę będziemy w stanie Tobie pomóc w walce z nałogiem.

Powiązane porady dot. rzucania palenia

Jakie wymówki przeszkadzają Ci rzucić palenie?

Każdy palacz spotkał się kiedyś z pytaniem „dlaczego nie rzucisz tego świństwa?” i większość z nich ma jakąś gotową wymówkę. I dla pytającego i dla siebie. W końcu łatwiej jest mieć wymówkę niż odpowiedzieć sobie samemu szczerze na pytanie dlaczego palisz. Każdy wie, że palenie papierosów to nic dobrego. Problem w tym, że znaczna część uzależnionych od tego nałogu utożsamia…

Czytaj więcej
953 630 Allen Carr Polska
Wsparcie bliskich kluczem do rzucenia palenia

9 korzyści z rzucenia palenia. Co zyskasz?

Gdyby zdrowie było wystarczającym argumentem do rzucenia palenia, pewnie na zerwanie z…

953 630 Allen Carr Polska
Czy palenie papierosów wpływa na wygląd? Allen Carr

Czy palenie papierosów wpływa na wygląd?

W dzisiejszych czasach, coraz bardziej stawiamy na zdrowy styl życia. Wiele mówi…

953 630 Allen Carr Polska
5 faktów dot. wpływu palenia na sen

Palenie a sen: 5 faktów, które musisz znać!

Wszelkie używki czy niezdrowe zachowania źle wpływają na nasz sen. A to,…

953 630 Allen Carr Polska
1000 1000 Allen Carr's Polska