Jakie wymówki przeszkadzają Ci rzucić palenie-dlaczego palacze pala- mity wstrzymujace zerwanie z nalogiem- nikotyna- allen carr polska

Jakie wymówki przeszkadzają Ci rzucić palenie?

Każdy palacz spotkał się kiedyś z pytaniem „dlaczego nie rzucisz tego świństwa?” i większość z nich ma jakąś wymówkę. I dla pytającego i dla siebie. W końcu łatwiej jest mieć wymówkę niż odpowiedzieć sobie samemu szczerze na pytanie dlaczego palisz.

Każdy wie, że palenie papierosów to nic dobrego. Problem w tym, że znaczna część uzależnionych od tego nałogu utożsamia z nim stan zadowolenia, z którego nie chce rezygnować. Jak się owi palacze tłumaczą? Oto najpopularniejsze wymówki nie pozwalające na porzucenie nałogu tytoniowego:

Na coś trzeba umrzeć

Tak, w większości przypadków przyczyna śmierci człowieka jest zweryfikowana. I tak pewnie część osób woli umrzeć na chorobę, która jest znana niż zmagać się z czymś, czego lekarze nie potrafią zdiagnozować i czego następstw nie da się przewidzieć. Ale czy rak krtani czy płuc jest aż tak kuszący, by żyć w przeświadczeniu, że chce się na tego typu nowotwór umrzeć?

Poczekam na odpowiedni moment, bo teraz za dużo stresu

Papierosy nie niwelują stresu, nie uspokajają, nie relaksują. Utożsamianie ich z chwilą spokoju jest błędem. Spokój i wolność jest poza nikotynowym nałogiem. Jeśli w to nie wierzysz, sięgnij po jedną z książek Allena Carra!

Prosta metoda jak skutecznie rzucić palenie

Palę, bo lubię

Sięganie po kolejnego papierosa nie jest wyborem, a przymusem. I nie Ty o tym decydujesz. Palenie nie jest kwestią wyboru, ale w znacznej mierze koniecznością. Tzw. lubienie palenia jest tak naprawdę psychicznym przywiązaniem do niszczącego nałogu, co wyraźnie zrozumiesz z poznając metodę Allena Carra – niezależnie od tego, czy zaczniesz od książek, czy warsztatów antynikotynowych.

 

Będzie trzeba palenie czymś zastąpić

Palaczowi wydaje się, że papieros to przyjemność, chwila odcięcia od świata, reset, relaks. Takie myślenie prowadzi naturalnie do wniosku, że jeśli papierosa nie będzie, zajdzie potrzeba, by go czymś zastąpić. Słodycze? A może słone zakąski? Jakkolwiek pewnie przybierzesz na wadze – to powszechnie znana opinia, która zwłaszcza kobietom przeszkadza w rzuceniu nałogu.

Ale czy trzeba zastępować coś, co psuło Ci życie? Po co? Teraz jesteś wolnym człowiekiem.

Człowiekiem, któremu dodatkowe argumenty nie są potrzebne do dobrego samopoczucia. Fizycznie i psychicznie czujesz się lepiej niż będąc palaczem – na tym się skoncentruj!

Zgodnie z przesłankami metody Allena Carra warto koncentrować się na korzyściach pozbycia się nałogu, zamiast wadach jego kontynuowania. Papieros Cię zniewala i tłamsi. Dopiero po jego ostatecznym odstawieniu jesteś wolny. A wolność od nałogu nie wymaga wymówek, bo jest wyborem silnego człowieka!

Darmowy raport dla osób szukających pomocy w rzuceniu palenia​

Chcę zapisać się do newslettera i wyrażam zgodę na przetwarzanie mojego adresu e-mail w tym celu.pokaż więcej

BEZPŁATNY RAPORT

953 630 Allen Carr Polska