Wymówki palacza - co przeszkadza Ci rzucić palenie

Jakie wymówki przeszkadzają Ci rzucić palenie?

Każdy palacz spotkał się kiedyś z pytaniem „dlaczego nie rzucisz tego świństwa?” i większość z nich ma jakąś gotową wymówkę. I dla pytającego i dla siebie. W końcu łatwiej jest mieć wymówkę niż odpowiedzieć sobie samemu szczerze na pytanie dlaczego palisz.

Każdy wie, że palenie papierosów to nic dobrego. Problem w tym, że znaczna część uzależnionych od tego nałogu utożsamia z nim stan zadowolenia, z którego nie chce rezygnować. Jak się owi palacze tłumaczą?

Oto najpopularniejsze wymówki palacza, które nie pozwalają mu na rzucenie palenia

Wymówki palacza

Na coś trzeba umrzeć

Tak, w większości przypadków przyczyna śmierci człowieka jest zweryfikowana. I tak pewnie część osób woli umrzeć na chorobę, która jest znana niż zmagać się z czymś, czego lekarze nie potrafią zdiagnozować i czego następstw nie da się przewidzieć. Ale czy rak krtani czy płuc jest aż tak kuszący, by żyć w przeświadczeniu, że chce się na tego typu nowotwór umrzeć?

Wymówki palacza - na coś trzeba umrzeć
Wymówki palacza - odpowiedni moment

Wymówki palacza

Poczekam na odpowiedni moment, bo teraz za dużo stresu

Papierosy nie niwelują stresu, nie uspokajają, nie relaksują. Utożsamianie ich z chwilą spokoju jest błędem. Spokój i wolność jest poza nikotynowym nałogiem. Jeśli w to nie wierzysz, sięgnij po jedną z książek Allena Carra!

Wymówki palacza


Czy dzięki terapii antynikotynowej Easyway przestaniesz szukać wymówek i rzucisz palenie raz na zawsze?

Metoda Allena Carra pozwala lepiej rozumieć psychologiczne aspekty uzależnienia i zmienia nasze podejście do papierosów. Kiedy już zrozumiemy, w jaki sposób nałóg wpływa na nasz organizm, łatwiej będzie uporać się z ewentualnymi skutkami ubocznymi.

Wymówki palacza

Palę, bo lubię

Sięganie po kolejnego papierosa nie jest wyborem, a przymusem. I nie Ty o tym decydujesz. Palenie nie jest kwestią wyboru, ale w znacznej mierze koniecznością. Tzw. lubienie palenia jest tak naprawdę psychicznym przywiązaniem do niszczącego nałogu, co wyraźnie zrozumiesz z poznając metodę Allena Carra – niezależnie od tego, czy zaczniesz od książek, czy warsztatów antynikotynowych.

Wymówki palacza - palę bo lubię
Wymówki palacza - czym zastąpić palenie?

Wymówki palacza

Będzie trzeba palenie czymś zastąpić

Palaczowi wydaje się, że papieros to przyjemność, chwila odcięcia od świata, reset, relaks. Takie myślenie prowadzi naturalnie do wniosku, że jeśli papierosa nie będzie, zajdzie potrzeba, by go czymś zastąpić. Słodycze? A może słone zakąski? Jakkolwiek pewnie przybierzesz na wadze – to powszechnie znana opinia, która zwłaszcza kobietom przeszkadza w rzuceniu nałogu.

Ale czy trzeba zastępować coś, co psuło Ci życie? Po co? Teraz jesteś wolnym człowiekiem.

Człowiekiem, któremu dodatkowe argumenty nie są potrzebne do dobrego samopoczucia. Fizycznie i psychicznie czujesz się lepiej niż będąc palaczem – na tym się skoncentruj!

Zgodnie z przesłankami metody Allena Carra warto koncentrować się na korzyściach pozbycia się nałogu, zamiast wadach jego kontynuowania. Papieros Cię zniewala i tłamsi. Dopiero po jego ostatecznym odstawieniu jesteś wolny. A wolność od nałogu nie wymaga wymówek, bo jest wyborem silnego człowieka!

Masz dość wymówek palacza? Dowiedz się jak rzucić palenie raz na zawsze

Specjalnie dla osób niezdecydowanych opracowaliśmy raport z analizą skuteczności programu rzucania palenia według metody Allena Carra. Na konkretnych przypadkach i całej masie rzeczowych argumentów przekonaj się, że naprawdę będziemy w stanie Tobie pomóc w walce z nałogiem.

Przeczytaj pozostałe porady jak rzucić palenie

E-papieros czy papieros – co jest zdrowsze i mniej szkodzi?

E-papierosy często są uważane za zdrowszą alternatywę dla prawdziwych palaczy, co może być bardzo mylące. Sięgają po nie zarówno osoby rzucające palenie, jak i szukające sposobu na wyładowanie swoich emocji.…

czytaj więcej
1000 1000 Allen Carr's Polska
Jak rzucić e-papierosy?

Jak rzucić e-papierosy?

Choć e-papierosy często uważane są jako zdrowsza alternatywa dla palaczy, ich całkowite…

1000 1000 Allen Carr's Polska
Jak e-papierosy wpływają na zdrowie?

Jak e-papierosy wpływają na zdrowie?

E-papierosy szturmem przebiły się na rynek, aby zminimalizować skutki uboczne powiązane z…

1000 1000 Allen Carr's Polska
Czy e-papieros pomaga rzucić palenie? | Allen Carr

Czy e-papieros pomaga rzucić palenie?

Rozstanie z papierosem z dnia na dzień może okazać się przytłaczające, generujące…

1000 1000 Allen Carr's Polska
953 630 Allen Carr Polska