Jak rzucić e-papierosy?

Jak rzucić e-papierosy?

Choć e-papierosy często uważane są jako zdrowsza alternatywa dla palaczy, ich całkowite odstawienie może być problematyczne, ale mające pozytywny wpływ na samopoczucie i zdrowie.

Utrudnia to łatwy dostęp i możliwość palenia właściwie w każdej sytuacji. Brak dymu tytoniowego oraz różnorodne smaki liquidów do wyboru sprawiają też, że uzależnienie od e-papierosów staje się jeszcze przyjemniejsze niż w przypadku ich tradycyjnych odpowiedników. Jak sobie z tym poradzić?

Spis treści

1. Powody
2. Stres
3. Metoda
4. Bliscy

Jak rzucić e-papierosy?

Znajdź powody sięgania po e-papierosa 

Dlaczego palisz e-papierosy?

E-papierosy są często błędnie uważane za zdrowe, co nie sprzyja ich odstawieniu raz na zawsze. Właśnie dlatego lepiej skupić się na tym, dlaczego Ty sięgasz po e-papierosa i w jakich sytuacjach się to dzieje najczęściej.

To pierwszy krok do uświadomienia sobie, jak bardzo jesteś związany z uzależnieniem. 

Sama myśl o tym, że mogłoby zabraknąć papierosów w życiu codziennym może powodować obawy, stres, a nawet przerażenie. Właśnie dlatego warto skupić się na psychicznym aspekcie uzależnienia i całkowicie zmienić swoje myślenie na temat nałogu. Trudno to zrobić samodzielnie, ale z pomocą przychodzi metoda Allena Carra. Warunkiem jest chęć rzucenia palenia. Oswojenie się z tym tematem i poznanie mechanizmów związanych z uzależnieniem znacznie pomagają w odstawieniu papierosów raz na zawsze.

Jak rzucić e-papierosy?

Pomyśl o alternatywnych sposobach radzenia sobie ze stresem

Nie da się ukryć, że sięganie po papierosa często wiąże się z chęcią uwolnienia negatywnych emocji wraz z charakterystycznym dymkiem. Kiedy już zdecydujesz się o rzuceniu palenia, znajdź inne sposoby radzenia sobie ze stresem.

Jak możemy pomóc?

Książki o rzucaniu palenia

Kultowe poradniki rzucania palenia, które pomogły zerwać z nałogiem milionom palaczy!

Jednym ze sprawdzonych sposobów jest regularna aktywność fizyczna. Ćwiczenia takie jak bieganie, jazda na rowerze, joga czy nawet szybki spacer mogą znacząco obniżyć poziom stresu. Inną metodą jest medytacja lub praktyki uważności uczące, jak radzić sobie z negatywnymi myślami i emocjami. Warto też znaleźć sobie sposób na wypełnienie wolnego czasu, który może wiązać się z rozwojem pasji. Zajęcia takie jak malowanie, nauka gry na instrumencie, poznawanie nowych języków mogą dać Ci dużą satysfakcję i redukować stres.

Gwarancja skuteczności

Jesteśmy tak pewni skuteczności metody Allena Carra, że jeśli nie uda Ci się zerwać z uzależnieniem gwarantujemy, że zwrócimy Ci pieniądze.

Jak rzucić e-papierosy?

Wybierz metodę rzucenia palenia

Wybór metody rzucenia palenia e-papierosów to kluczowy krok, który może znacznie wpłynąć na Twoje szanse na sukces. Warto pamiętać, że nikotyna jest silnie uzależniająca. Występuje zarówno w tradycyjnych papierosach, jak i w elektronicznych odpowiednikach (na mniejszą skalę, ale nie można o niej zapomnieć).

Stopniowe lub całkowite odstawianie wymagają zatem dużej ilości silnej woli. Podobnie jest z zastępczymi metodami dostarczania nikotyny (NRT, czyli nikotynowa terapia zastępcza) za pomocą plastrów, gum do żucia czy pastylek.

Znajdź metodę rzucenia palenia e-papierosów

Jeśli nie masz wielkich pokładów silnej woli ani pozytywnego nastawienia na pożegnanie się z nałogiem, wypróbuj metodę Allena Carra. Książka pozwoli Ci zrozumieć najważniejsze aspekty palenia. Metoda ta ma również formę terapii antynikotynowych.

Wsparcie bliskich kluczem do rzucenia palenia

Jak rzucić e-papierosy?

Szukaj wsparcia wśród bliskich

Nie zapominaj o tym, że zawsze możesz liczyć na wsparcie przyjaciół, rodziny czy nawet znajomych zmagających się z podobnymi problemami. Wspólne spędzanie czasu, rozmowa o realizacji celów czy po prostu dzielenie się trudnościami mogą znacznie pomóc Ci w walce z nałogiem. Staraj się też unikać sytuacji, w których do tej pory towarzyszyły Ci e-papierosy. Może to być trudne ze względu na możliwość palenia elektronicznych odpowiedników właściwie w każdej sytuacji.

Darmowy raport dla szukających pomocy w rzuceniu palenia​

Specjalnie dla niezdecydowanych opracowaliśmy raport z analizą skuteczności programu rzucania palenia według metody Allena Carra. Na konkretnych przypadkach i całej masie rzeczowych argumentów przekonaj się, że naprawdę będziemy w stanie pomóc Twojemu bliskiemu w walce z nałogiem.

Przeczytaj inne porady dot. wpływu rzucania palenia

E-papieros czy papieros – co jest zdrowsze i mniej szkodzi?

E-papierosy często są uważane za zdrowszą alternatywę dla prawdziwych palaczy, co może być bardzo mylące. Sięgają po nie zarówno osoby rzucające palenie, jak i szukające sposobu na wyładowanie swoich emocji.…

czytaj więcej
1000 1000 Allen Carr's Polska
Jak rzucić e-papierosy?

Jak rzucić e-papierosy?

Choć e-papierosy często uważane są jako zdrowsza alternatywa dla palaczy, ich całkowite…

1000 1000 Allen Carr's Polska
Jak e-papierosy wpływają na zdrowie?

Jak e-papierosy wpływają na zdrowie?

E-papierosy szturmem przebiły się na rynek, aby zminimalizować skutki uboczne powiązane z…

1000 1000 Allen Carr's Polska
Czy e-papieros pomaga rzucić palenie? | Allen Carr

Czy e-papieros pomaga rzucić palenie?

Rozstanie z papierosem z dnia na dzień może okazać się przytłaczające, generujące…

1000 1000 Allen Carr's Polska
1000 1000 Allen Carr's Polska