Czy palenie papierosów wpływa na wygląd? Allen Carr

Jaki jest wpływ palenia na wygląd?

W dzisiejszych czasach, coraz bardziej stawiamy na zdrowy styl życia. Wiele mówi się o wpływie diety na kondycję naszego organizmu. Okazuje się, że drobne zmiany w jadłospisie mogą przynieść spektakularne efekty. Wszystko to jednak może zostać zniweczone przez palenie papierosów. Jak nałogowe sięganie po tytoń wpływa na naszą urodę?

Spis treści

Już w latach 80. naukowcy zauważyli niekorzystny wpływ papierosów na urodę. Wówczas ceniony lekarz, Douglas Model stworzył określenie „twarz palacza”. Oznacza ono zbiór cech, które charakteryzują osoby palące 10 lat i dłużej. Mowa tu przede wszystkim o czterech wyznacznikach:

  • szarawy odcień skóry,
  • liczne, drobne zmarszczki wokół ust (tzw. zmarszczki palacza),
  • zmarszczki wokół oczu,
  • przebarwienia oraz łuszczenie się skóry.

Co ciekawe, z danych CDC wynika, że osoby, które wypalają w ciągu roku przynajmniej 50 paczek papierosów są narażone na pięciokrotnie więcej zmarszczek w przyszłości, niż ich niepalący rówieśnicy.

Wpływ palenia na wygląd

Twarz to Twoja wizytówka

Wpływ palenia na wygląd | Twarz to Twoja wizytówka

Jak już wiemy, nałogowe palenie papierosów ma bardzo niekorzystny wpływ na cerę. Z problemem nie uporamy się stosując nawet najdroższe kremy i zabiegi odżywiające. Będzie się on z czasem pogłębiać. Jedynym sposobem na odzyskanie młodszego wyglądu jest… zerwanie z nałogiem! Regeneracja cery po rzuceniu palenia może nie będzie widoczna po pierwszym dniu, ale już po miesiącu  możemy zauważyć wręcz spektakularną różnicę życia po rzucaniu palenia!

Jak już wiemy, nałogowe palenie papierosów ma bardzo niekorzystny wpływ na cerę. Z problemem nie uporamy się stosując nawet najdroższe kremy i zabiegi odżywiające. Będzie się on z czasem pogłębiać. Jedynym sposobem na odzyskanie młodszego wyglądu jest… zerwanie z nałogiem! Regeneracja cery po rzuceniu palenia może nie będzie widoczna po pierwszym dniu, ale już po miesiącu  możemy zauważyć wręcz spektakularną różnicę życia po rzucaniu palenia!

Organizm palacza ma problem z przyswajaniem witaminy C. Ta odpowiedzialna jest m.in. za jednolity koloryt skóry oraz jej promienny wygląd. Gdy rezygnujemy z papierosów, cera może chłonąć potrzebne jej substancje odżywcze i dostarczać je do wszystkich komórek. Brzydka cera po rzuceniu palenia będzie się więc stopniowo zmieniać w bardziej promienną, a do tego odzyska żywe kolory.

Dla naszej skóry niezwykle istotne jest nawilżenie. Gdy sięgamy po papierosy cera staje się sucha, napięta i odwodniona. Widzimy to każdego dnia w lustrze, a porównując się do równolatków, odnosimy wrażenie, że starzejemy się szybciej. Tak się bowiem dzieje. Skóra palacza ma o wiele więcej zmarszczek, które są wynikiem przesuszenia. Cera po rzuceniu palenia będzie stopniowo odzyskiwać swoją równowagę. Z pewnością do uzyskania jak najlepszych efektów przyda się wówczas także odpowiednia pielęgnacja.

Jak możemy pomóc?

Książka o rzucaniu palenia dla kobiet

Kultowa wersja poradnika o rzucaniu palenia przygotowana specjalnie dla Pań

To również bardzo ważny temat. Zdarza się, że palaczki nie mogą wykonywać niektórych zabiegów z zakresu medycyny estetycznej. Na to wykluczenie ma wpływ fakt, że cera osoby palącej goi się znacznie dłużej. Przystępując do pielęgnacji po rezygnacji z tytoniu, będziesz w szoku ile regeneruje się skóra po rzuceniu palenia. Zauważysz znaczny wzrost tej zdolności!

Gwarancja skuteczności

Jesteśmy tak pewni skuteczności metody Allena Carra, że jeśli nie uda Ci się zerwać z uzależnieniem gwarantujemy, że zwrócimy Ci pieniądze.

Wpływ palenia na wygląd

Dym tytoniowy a włosy

Stanowczo za mało mówi się o zależności włosy a palenie papierosów. Palaczom przede wszystkim towarzyszy nieprzyjemny zapach, który długo utrzymuje się na włosach. Dym tytoniowy wpływa również negatywnie na ich wygląd, a także zdrowie. Palacze borykają się z zaburzeniami mikrokrążenia, co w wyraźny sposób oddziałuje na cykl wzrostu włosa. W ostateczności może doprowadzić nawet do uszkodzeń DNA w mieszkach. Efektem takich działań są słabe, wypadające włosy, bez blasku i życia. Co się dzieje po rzuceniu palenia? Stopniowo dochodzi do odbudowy łuski, a także do wzmocnienia struktury włosów. Z czasem dostrzeżemy ich dawny blask!

Wpływ palenia na wygląd | Włosy a papierosy
Wpływ palenia na wygląd | Paznokcie a papierosy

Wpływ palenia na wygląd

Papierosy wpływają też na paznokcie

Paznokcie a palenie papierosów to kolejny urodowy konflikt. Substancje smoliste, zawarte w papierosach przenikają w głąb płytki paznokcia sprawiając, że przybiera on nieestetyczną, żółtą barwę. Nie kojarzy się do dobrze. Żółte paznokcie to jednak nie wszystko. Dym tytoniowy wpływa również na ich twardość. Palacze muszą borykać się z łamliwością oraz rozdwajaniem się płytki.

Po rzuceniu palenia, paznokcie będą potrzebowały kilku tygodni na regenerację. Muszą bowiem całkowicie odrosnąć. Wówczas dostrzeżemy, że tak naprawdę nie są kruche i łamliwe, a mocne. Nie będziemy musieli także ukrywać zażółceń płytki pod kolorowymi lakierami!

Wpływ palenia na wygląd

Nie jesteś sam

Walka z nałogiem nie jest łatwa. Rzucenie palenia a uroda to jednak temat ściśle ze sobą powiązany. Jak widać, palenie papierosów wpływa negatywnie nie tylko na zdrowie, ale i wygląd. W porzuceniu uzależnienia niezwykle pomocne będą książki Allena Carra. Dowiesz się z nich nie tylko tego, dlaczego warto pożegnać się z papierosami, ale także jak zrobić to skutecznie, jak stosować świadomą samokontrolę, zrozumieć problem i nigdy już nie wrócić do nałogu!

Darmowy raport dla szukających pomocy w rzuceniu palenia​

Specjalnie dla niezdecydowanych opracowaliśmy raport z analizą skuteczności programu rzucania palenia według metody Allena Carra. Na konkretnych przypadkach i całej masie rzeczowych argumentów przekonaj się, że naprawdę będziemy w stanie pomóc Twojemu bliskiemu w walce z nałogiem.

Przeczytaj inne porady dot. wpływu rzucania palenia

E-papieros czy papieros – co jest zdrowsze i mniej szkodzi?

E-papierosy często są uważane za zdrowszą alternatywę dla prawdziwych palaczy, co może być bardzo mylące. Sięgają po nie zarówno osoby rzucające palenie, jak i szukające sposobu na wyładowanie swoich emocji.…

czytaj więcej
1000 1000 Allen Carr's Polska
Jak rzucić e-papierosy?

Jak rzucić e-papierosy?

Choć e-papierosy często uważane są jako zdrowsza alternatywa dla palaczy, ich całkowite…

1000 1000 Allen Carr's Polska
Jak e-papierosy wpływają na zdrowie?

Jak e-papierosy wpływają na zdrowie?

E-papierosy szturmem przebiły się na rynek, aby zminimalizować skutki uboczne powiązane z…

1000 1000 Allen Carr's Polska
Czy e-papieros pomaga rzucić palenie? | Allen Carr

Czy e-papieros pomaga rzucić palenie?

Rozstanie z papierosem z dnia na dzień może okazać się przytłaczające, generujące…

1000 1000 Allen Carr's Polska
953 630 Allen Carr Polska