Metoda Allen Carr’s Easyway

Allen Carr przez 30 lat zmagał się z nałogiem tytoniowym, zanim odkrył skuteczną metodę rzucania palenia. Odkrycie to poprzedziły liczne, nieudane próby rozstania z papierosami. Przełomem okazał się rok 1983, kiedy to Allen Carr odkrył, jak skutecznie rzucić palenie.

Większość nałogowych palaczy nie może rozstać się z nałogiem, bo boi się utracić przyjemność, jaką daje im palenie. Ale czy palenie może komuś w ogóle dawać radość? Czy wydawanie pieniędzy na psucie sobie zdrowia i denerwowanie innych naprawdę sprawia, że ktoś może czuć się szczęśliwszy?

Fizyczne objawy odstawienia papierosów przypominają głód. Palaczowi wydaje się, że czegoś mu brakuje. Czuje się więc zaniepokojony. Wtedy zazwyczaj sięga po papierosa, a kiedy chce zerwać z nałogiem, nie może tego zrobić i koło się zamyka – nadal pozostaje zaniepokojony. Źródłem tego dziwnego niepokoju nie jest jednak żaden autentyczny lęk, ale nieprawdziwe przekonania na temat nikotyny i uzależnienia.

Palaczom uważają, że palenia pomaga się odprężyć. Sięganie po papierosa ma niwelować stres i koić nerwy. Gdyby tak było już po pierwszym porannym papierosie nie powinni sięgać po kolejnego – prawda? Jest natomiast zupełnie odwrotnie. Człowiek uzależniony nie relaksuje się wcale, czekając tylko na kolejny bodziec ze strony nałogu.

Allen Carr w swojej metodzie kładzie nacisk na racjonalność podejścia do palenia – trzeba uzmysłowić sobie, po co palimy. Wówczas łatwo podjąć decyzję o rezygnacji z tej nieskutecznej metody relaksu. Metoda Allen Carr Easyway to nie teoria, ale praktyka opracowana przez palacza, któremu w trakcie prób rzucania palenia towarzyszyły myśli takie same jak wszystkim innym palaczom, którzy chcieli zerwać z nałogiem.

Allen Carr | Twórca szybkiej i skutecznej metody rzucenia palenia papierosów
0
lat doświadczenia
0
milionów sprzedanych książek
0
milionów wyleczonych palaczy
0
klinik na świecie

Jak działa metoda Allen Carr Easyway?

Zobacz na czym polega najpopularniejsza metoda rzucania palenia na świecie

Pomagamy palaczom zrozumieć dlaczego palą

Mimo że palacze doskonale zdają sobie sprawę ze szkodliwości palenia, nie potrafią zerwać z nałogiem. To efekt fałszywych przekonań o radości, jaką daje palenie. Klucz tkwi w rzeczywistym uświadomieniu sobie, że relaks, radość czy ulga w stresie może przyjść wyłącznie, jeśli jesteśmy wolni od nałogu. Kiedy o poczuciu bycia szczęśliwym decydujemy sami, a nie utożsamiamy go z odpalonym papierosem i zapachem spalanego tytoniu.

Wyjaśniamy dlaczego tak trudno rozstać się z nałogiem

Tym, co odstrasza nas przed rzuceniem palenia jest strach. Strach, że bez papierosów nie uda się poradzić sobie ze stresem, zrelaksować się, skoncentrować. To mylne przekonanie, które napędza do sięgania po kolejnego papierosa. Zrozumienie tego, sprawi, że pierwsze skojarzenia z papierosem nie będą miały nic wspólnego z relaksem czy radością. Staną się wstydliwym wspomnieniem uzależnienia, do którego nie będziemy chcieli wracać.

Pokazujemy, jak pozbyć się lęku szybko i bezboleśnie

Owszem, fizyczne objawy odstawienia papierosów nie są przyjemne, ale to tak naprawdę nie stanowi problemu, jeśli skoncentrujemy się na psychicznej stronie uzależnienia. Metoda Allena Carra Easyway obala mity na temat palenia, zrywa ze skojarzeniami rodem z reklam papierosów z lat siedemdziesiątych czy osiemdziesiątych. Palacze nie mają białych zębów, życia bez problemów i nie wyglądają jak ludzie sukcesu – czyli tak, jak chciałyby ich widzieć tytoniowe koncerny.

Klucz do sukcesu

W metodzie Allen Carr Easyway najważniejsze jest świadome i racjonalne podejście do kwestii palenia. Kiedy palacz zrozumie, że papierosy nie mają żadnych zalet, dociera do niego, że nic nie straci, rezygnując z nałogu. Taka decyzja nie wymaga nawet odrobiny silnej woli, opiera się wyłącznie o pragmatyczne i logiczne stwierdzenie faktu, że korzyści, jakie wiążemy z papierosami nie istnieją. Nie ma zatem powiązania między papierosem, a radością czy papierosem a relaksem. Easyway pozwala to zrozumieć i zastosować w praktyce.

Proste instrukcje

Po rozpracowaniu mechanizmu działania pułapki nikotynowej z pomocą kilku prostych wskazówek, zerwanie z nałogiem okazuje się łatwe i szybkie. Znaczna część dotychczasowych metod rzucania palenia osadza się na pokrętnej logice łączenia korzyści dla zdrowia z zagrożeniami dla otoczenia oraz własnym samopoczuciem. W Easyway nie ma wielowątkowych tłumaczeń i łączenia na siłę setek wad, z jakimi wiąże się nałóg tytoniowy. Dla Allena Carra prosto znaczy skutecznie – stąd sukces jego metody!

Wolność!

Trudno jest część palaczy przekonać, że to nie oni decydują o sięgnięciu po kolejnego papierosa tylko czyni to uzależnienie. Prawdziwa wolność zaczyna się w momencie, w którym palacz zrozumie, że brak jest praktycznych połączeń pomiędzy paleniem, a odczuwaniem przyjemności. Wolność przez zrozumienie prawdy to jedna z podstaw koncepcji metody Allena Carra, z którego pomocy skorzystały już miliony osób na całym świecie.

Bez terapii zastępczej,
bez leków
Sesja antynikotynowa
trwa zaledwie 6 godzin
Bez przybierania na wadze
Bez nieprzyjemnych
objawów odstawienia
Partner WHO

Porównanie skuteczności

Metoda Allena Carra to najskuteczniejszy sposób na rzucenie palenia w porównaniu z innymi dostępnymi sposobami.

90%
Sesje Allena Carra

Wartość osobistych spotkań z trenerem oraz możliwość poszerzenia doświadczeń, zwielokrotnia szansę na odniesienie sukcesu

3,4%
Silna wola

W metodzie Allena Carra stanowi ona margines. Znacznie ważniejsza jest chęć zrozumienia mechanizmu

6,2%
Plastry nikotynowe

Nie walczą z psychicznym uzależnieniem, co więcej nie pozwalają na zerwanie z nałogiem „tu i teraz”

7,1%
Leki antynikotynowe

Leki mogą wspomagać różne terapie antynikotynowe, ale bez świadomości nałogu farmaceutyki to tylko obciążenie organizmu

3,9%
Akupunktura

Wiąże się z czasową poprawą samopoczucia i może mieć pozytywny wpływ na osoby, które już zdecydowały się zerwać z nałogiem

5,4%
Telefon zaufania

Charakteryzuje się niską skutecznością z uwagi na ograniczony kontakt i mało indywidualne podejście

Opinie naszych użytkowników

Przeczytaj, co mówią osoby, które odzyskały wolność dzięki metodzie Allena Carra!

Iwona 2 stycznia 2020

Iwona

Ja rzuciłam dzięki książce. Nie palę już ponad 15 lat. Kończąc książkę, czułam sie fantastycznie, wręcz nie mogłam sie doczekać, kiedy rzucę. Rzuciłam od razu i ani razu nie czułam się, ze coś tracę. Jedyna metoda, która nie wymaga wyrzeczeń.

Mateusz 17 września 2022

Allen Carr to złoty człowiek

OD DZIŚ, JESTEM SZCZĘŚLIWYM NIEPALĄCYM!! Allen Carr to złoty człowiek

Magdalena 28 sierpnia 2022

Książka to istny cud

Paliłam od 16 roku życia czyli 20 lat. Żyłam w przeświadczeniu ze najlepszy moment w ciągu dnia to poranna kawa i papieros (a raczej kilka papierosów). Chciałam bardzo rzucić palenie ze względu na ciagle zapalenia gardła, anginy. Nie sądziłam ze książka (która kosztuje tyle co 2…

Magda 22 sierpnia 2019

DZIĘKUJĘ!!!!!!

Ostatniego papierosa zapaliłam 1 grudnia 2018r. Paliłam 25 lat!!! Prawda, że chciałam przestać palić ale szczerze mówiąc nie wierzyłam w moc tej książki. To niesamowite co się stało, nie palę już 9 miesięcy, przytyłam tylko 2 kg !! A najlepsze jest to jak łatwo mi to przyszło, ten…

Szczęśliwy niepalący 31 marca 2021

ps_

Z nałogiem udało mi się zerwać stosunkowo szybko, bo po prawie 3 latach tkwienia w nim. Jestem szczególnie wdzięczny, ponieważ dzięki metodzie Allena Carra uniknąłem wieloletniego palenia, które mogłoby doprowadzić moje zdrowie do ruiny. Największą zaletą metody jest to, że autor,,…

Mariusz 6 listopada 2020

Warto spróbować

10 lat paliłem i nie wierzyłem w to, że rzucę palenie. Nigdy wcześniej nie próbowałem odstawić papierosów. Nawet pytając najbliższych o to, czy mi się uda często słyszałem negatywną odpowiedź. Dzięki książce Allena Carra rzuciłem palenie i jestem szczęśliwym niepalącym od 3…

 • 1
 • 2

Metoda Allen Carr Easyway

Czy można rzucić palenie w ciągu zaledwie 6 godzin?

6 godzin – właśnie tyle trwają sesje rzucania palenia Easyway, prowadzone przez certyfikowanych terapeutów. Kameralne spotkania, podczas których uczestnicy rozmawiają o mechanizmach uzależnienia i rozprawiają sie z mitami na temat palenia, to najbardziej efektywna forma terapii antynikotynowej metodą Allena Carra.

Terapia antynikotynowa metodą Allen Carr Easyway

Metoda Allen Carr Easyway

A może książka?

Poradniki autorstwa Allena Carra od lat cieszą się niesłabnącą popularnością wśród czytelników. Przystępnie napisane książki pomogły milionom palaczy na całym świecie zerwać z nałogiem.

Poza kultową już pozycją, “Prosta metoda jak skutecznie rzucić palenie“, w ofercie mamy również tytuł skierowany do kobiet, do rodziców palących nastolatków, oraz wersję kieszonkową.

Odwiedź nasz sklep i wybierz książkę dla siebie!

Metoda Allen Carr Easyway

Najczęściej zadawane pytania

 • Kluczowym elementem, a jednocześnie największą zaletą metody Allena Carra jest to, że koncentruje się ona na psychicznym aspekcie uzależnienia. Koncentruje się na “przeprogramowaniu” sposobu myślenia o nałogu. Program rzucania palenia metodą Allena Carra i zawarte w nim proste instrukcje sprawiają, że osoba uzależniona jest w stanie poradzić sobie z problemem w naprawdę łatwy sposób.

 • Metoda Easyway jest niezwykle uniwersalna i z powodzeniem zastosujesz ją w walce z jakimkolwiek nałogiem – uzależnieniem od papierosów, alkoholu, jedzenia, cukru czy hazardu. Jej twórca udowadnia bowiem, że natura uzależnienia jest głównie mentalna, a kluczem do odzyskania wolności jest dogłębne zrozumienie problemu.

 • Warsztaty Easyway prowadzone są w Polsce od 2005 roku. To wtedy Anna Kabat stała się pierwszą w Polsce certyfikowaną terapeutką i rozpoczęła swoją podróż po całym kraju prowadząc sesje w największych miastach. To również dzięki niej czytelnicy mogą sięgać po polskie wydawnictwa poradników Allena Carra. Od 2022 roku działa w Polsce również klinika rzucania alkoholu: allencarr.com.pl.

 • Metoda Easyway pomogła odzyskać wolność już ponad 50 milionom osób na świecie. Prowadzimy sesje antynikotynowe oraz oferujemy bestsellerowe poradniki.
  Możesz skontaktować się z nami:

 • Metoda Easyway Allen Carr została potwierdzona klinicznie wielu niezależnych badaniach, które wykazały jej skuteczność i przewagę nad innymi rozwiązaniami tego typu. Według badań Uniwersytetu Medycznego w Wiedniu przeprowadzonych na 2000 uczestników, metoda osiągnęła aż 53% skuteczności po 12 miesiącach od ukończenia warsztatów z terapeutami Easyway. Metoda Easyway została również oficjalnie uznana przez Światową Organizację Zdrowia (WHO).

  Po więcej wyników badań w języku angielskim zapraszamy na stronę: www.allencarr.com

 • Jak najbardziej! Metoda Easyway sprawdzi się w przypadku wszystkich produktów tytoniowych.

Pobierz nasz raport na temat skuteczności metod rzucania palenia

Na rynku dostępnych jest wiele sposobów na walkę z uzależnieniem od nikotyny. Zebraliśmy je w jednym dokumencie i porównaliśmy w oparciu o dostępne dane. Sprawdź, dlaczego warto wybrać Easyway!

Korzyści z ograniczenia palenia w pracy metodą Allen Carr Easyway

Metoda Allen Carr Easyway

Czy metoda Easyway sprawdzi się w Twojej firmie?

Seminaria antynikotynowe dla firm to świetna forma wsparcia w walce z nałogiem dla Twoich pracowników. Mniejsza liczba palaczy w firmie to nie tylko korzyści zdrowotne, ale i ekonomiczne!

Metoda Allen Carr Easyway

Realizowaliśmy projekty antynikotynowe m.in. dla:

PZU | Klient Allen Carr
Shell | Klient Allen Carr
Unilever | Klient Allen Carr
Polpharma | Klient Allen Carr
Sandoz | Klient Allen Carr
Rothenberger | Klient Allen Carr
Wedel | Klient Allen Carr
System Kan-Therm | Klient Allen Carr
Schneider Electrics | Klient Allen Carr
General Electrics | Klient Allen Carr
Play | Klient Allen Carr
Sony | Klient Allen Carr

Metoda Allen Carr Easyway

Michał Spyrka – licencjonowany terapeuta Easyway.

Metoda Allena Carra pomogła mu uwolnić się nie tylko od nałogu palenia, ale i picia. Zafascynowany metodą, zdecydował się wykorzystać swoje doświadczenie do pomagania innym w wyrwaniu się z nałogu tytoniowego.

Sesje z Michałem to po prostu przyjemne spotkania, które pozwalają na samodzielne wysnucie wniosków na temat tego, jak bezsensowny jest nałóg – każdy, ale przede wszystkim tytoniowy. Spotkania przebiegają w przyjaznej atmosferze wzajemnego zrozumienia. Wymagają od uczestników wyłącznie zaangażowania. Rozmowy z terapeutą nie zawstydzają, nie koncentrują się na porażkach, a tylko otwierają się na poznawanie siebie i swoich potrzeb. Sesje otwarte do niczego nie zobowiązują – możesz tylko zyskać!

Michał Spryka - terapeuta metody Allen Carr's Easyway
Terapeuta

Michał Spyrka

Allen Carr twórca metody rzucania palenie | Allen Carr Easyway

Allen Carr

Człowiek, który zmienił sposób myślenia o nałogu

Allen Carr – z zawodu księgowy, przez lata wypalał ponad sto papierosów dziennie. Wielokrotnie bezskutecznie próbował zerwać z nałogiem. Dostępne sposoby rzucania palenia okazywały się nieskuteczne, wymyślił więc swój własny. Allen Carr palił trzy dekady, by w wieku 48 lat ostatecznie zerwać z nałogiem, dzięki opatentowanej przez siebie metodzie. W 1983 roku świat usłyszał i pokochał prostą metodę rzucania palenia pod nazwą Allen Carr Easyway.

Ilość osób, jaka dzięki Easyway uwolniła się od nikotynowego nałogu rozpowszechniła metodę na świecie. Carr poświęcił się całkowicie szkoleniami trenerów i rozpowszechnianiu idei skutecznego rzucania palenia. Pisał książki, uczestniczył w kongresach, gościł w mediach. Zmarł na raka płuc w 2006 roku i od takiej śmierci chciał uchronić wszystkich, którzy dali się złapać w sidła nikotynowego uzależnienia.

Dziś na świecie działa ponad 150 klinik Allen Carr Easyway, z których pomocy korzysta ponad 30 000 osób rocznie.

Anna Kabat (1959-2019)

Nie byłoby Easyway Polska gdyby nie Anna Kabat

Pierwsza w Polsce licencjonowana terapeutka Easyway. Podobnie jak twórca metody, przez lata była nałogową palaczką. Aż do 2002 roku, kiedy to przyjaciel z Niemiec podarował jej książkę Allena Carra. Wtedy wszystko się zmieniło. Rzuciła palenie bez najmniejszego problemu, z ulgą i radością. Nie pozostało to bez wpływu na jej życie, również zawodowe. Była pod takim wrażeniem skuteczności i wyjątkowości Easyway, że sprowadzenie do Polski i upowszechnienie metody Allena Carra stało się jej marzeniem i celem.

W roku 2005 uzyskała certyfikat terapeuty i od tamtego momentu pomagała ludziom odzyskać wolność. Jeździła po całej Polsce, prowadziła sesje w największych miastach, chciała dotrzeć z metodą Easyway do jak największej grupy palaczy. To również dzięki niej polscy czytelnicy mogą sięgać po poradniki Allena Carra.

Zmarła nagle w 2019 roku, krótko po zdiagnozowaniu u niej guza mózgu.

Anna Kabat - terapeuta Allen Carr Polska i założycielka Allen Carr Easyway Polska

Porady dot. rzucenia palenia metodą Allen Carr

E-papieros czy papieros – co jest zdrowsze i mniej szkodzi?

E-papierosy często są uważane za zdrowszą alternatywę dla prawdziwych palaczy, co może być bardzo mylące. Sięgają po nie zarówno osoby rzucające palenie, jak i szukające sposobu na wyładowanie swoich emocji.…

read more
1000 1000 Allen Carr's Polska
Jak rzucić e-papierosy?

Jak rzucić e-papierosy?

Choć e-papierosy często uważane są jako zdrowsza alternatywa dla palaczy, ich całkowite…

1000 1000 Allen Carr's Polska
Jak e-papierosy wpływają na zdrowie?

Jak e-papierosy wpływają na zdrowie?

E-papierosy szturmem przebiły się na rynek, aby zminimalizować skutki uboczne powiązane z…

1000 1000 Allen Carr's Polska
Czy e-papieros pomaga rzucić palenie? | Allen Carr

Czy e-papieros pomaga rzucić palenie?

Rozstanie z papierosem z dnia na dzień może okazać się przytłaczające, generujące…

1000 1000 Allen Carr's Polska