8 negatywnych skutków palenia w ciąży | Allen Carr's Polska

Palenie w ciąży. 8 negatywnych skutków

Według danych statystycznych 25% Polaków uzależnionych jest od palenia papierosów. Oznacza to, że co czwarta osoba w naszym kraju jest nałogowym palaczem. Wśród nich znajdują się zarówno mężczyźni, jak i kobiety. Dziś każdy zdaje sobie sprawę z tego, jak negatywny wpływ na zdrowie ma palenie. Odbija się ono nie tylko na kondycji płuc, ale także serca i na całym układzie krążenia. Nałóg może zaszkodzić także nienarodzonemu dziecku.

8 negatywnych skutków palenia w ciąży

Palenie w ciąża – czym to grozi?

Większość kobiet, które dowiadują się o ciąży natychmiast zrywa z nałogiem, odstawiając papierosy. Nadal jednak wśród niektórych przyszłych matek pojawiają się dylematy, dotyczące tego, jak rzucić palenie w ciąży, aby zrobić to prawidłowo, czy powinno się ograniczać palenie stopniowo, czy zerwać natychmiast? Jak wytrwać w postanowieniu? Jak pomóc partnerce rzucić palenie?

Zadanie to dodatkowo utrudniają zmiany hormonalne, zachodzące w ciele kobiety. Warto jednak zrezygnować z papierosów, ponieważ palenie w ciąży może odbić się nie tylko na zdrowiu matki, ale i jej dziecka. Problemy mogą pojawić się już na samym początku i pogłębiać się z czasem. Jakie są skutki palenia papierosów w ciąży?

8 negatywnych skutków palenia w ciąży

Problemy z poczęciem

Osoby, które odpowiedzialnie podchodzą do założenia rodziny, powinny wziąć pod uwagę fakt, że palenie papierosów obniża płodność. To fakt, potwierdzony licznymi badaniami. American Society for Reproductive Medicine ustaliło, że osoby palące dwa razy częściej borykają się z problemami dotyczącymi płodności. Jeśli więc rozważasz zajście w ciążę, powinnaś natychmiast zrezygnować w papierosów.

8 negatywnych skutków palenie w ciąży | Allen Carr's Polska

8 negatywnych skutków palenia w ciąży

Poronienie

Rzucanie palenia w ciąży powinno być priorytetem dla każdej przyszłej mamy. Papierosy znacznie zwiększają ryzyko poronienia w pierwszym trymestrze. Nikotyna oddziałuje szkodliwie na cały organizm kobiety oraz jej dziecka. Może doprowadzić do wielu komplikacji: opóźniać rozwój płodu, doprowadzić do odklejenia łożyska, a w konsekwencji urodzenia martwego dziecka nawet po 20 tygodniu ciąży.

Czy terapia antynikotynowa Easyway pomaga?

Metoda Allena Carra pozwala lepiej rozumieć psychologiczne aspekty uzależnienia i zmienia nasze podejście do papierosów. Kiedy już zrozumiemy, w jaki sposób nałóg wpływa na nasz organizm, łatwiej będzie uporać się z ewentualnymi skutkami ubocznymi.

8 negatywnych skutków palenia w ciąży

Ciąża pozamaciczna

Nałogowe palenie papierosów, może doprowadzać do skurczy jajowodów. One z kolei mogą sprawić, że zarodek nie będzie mieć drogi do bezpiecznego zagnieżdżenia się w macicy. Może to skutkować powstaniem ciąży pozamacicznej. Większość takich sytuacji kończy się usunięciem embrionu, który mógłby zagrażać życiu matki.

8 negatywnych skutków palenie w ciąży | Allen Carr's Polska

8 negatywnych skutków palenia w ciąży

Odklejenie łożyska

Jeśli chodzi o skutki palenia w ciąży, bez wątpienia jednym z poważniejszych jest odklejenie się łożyska. Sytuacja taka zagraża życiu dziecka oraz matki. Łożysko jest niezwykle ważnym elementem każdej ciąży. Zapewnia ono zarodkowi tlen oraz dostarcza substancji odżywczych. W przypadku oderwania łożyska dochodzi do silnego krwawienia. Nie ma możliwości jego ponownego przyklejenia.

8 negatywnych skutków palenia w ciąży

Zbyt szybki poród

Coraz więcej mówi się o tym, że palenie w ciąży może w znacznym stopniu wpłynąć na termin porodów. Według statystyk, palaczki częściej rodzą wcześniaki. Może to skutkować pewnymi deficytami u noworodka. Wiele, oczywiście zależy od tego, w którym tygodniu ciąży doszło do porodu. Do najczęstszych problemów zdrowotnych wśród wcześniaków zalicza się m.in. wadę wzroku i słuchu, problemy z nauką, niepełnosprawność intelektualną, a nawet komplikacje zdrowotne, prowadzące do śmierci.

Metoda Easyway Allena Carra pomaga poradzić sobie z nieprzyjemnymi objawami rzucania palenia. Dowiedz się jak – sięgnij po jeden z naszych poradników albo zapisz się na sesję antynikotynową.

Jak możemy pomóc rzucić palenie?

8 negatywnych skutków palenia w ciąży

Dzieci palaczek są drobniejsze

Skutki palenia w ciąży dla dziecka to także niska waga urodzeniowa. Chodzi tu nie tylko o niewielki rozmiar noworodka. Może to nieść za sobą również inne reperkusje, związane z opóźnieniem rozwoju, porażeniem mózgowym czy też problemami związanymi ze wzrokiem oraz słuchem. Co ważne, naukowcy zauważyli, że kobiety, które zdecydowały się na rzucanie palenia w ciąży mają większe szanse na urodzenie dziecka o prawidłowej masie urodzeniowej, niż te, które paliły przez cały jej okres.

8 negatywnych skutków palenia w ciąży

Alergie i choroby

Każda przyszła mama powinna rzucić palenie papierosów w ciąży. Skutki jakie za sobą niesie nieprzerwanie nałogu mogą odbić się w przyszłości na zdrowiu dziecka. Mowa o pojawieniu się licznych alergii, ale nie tylko. Dzieci palaczek o wiele częściej borykają się także z astmą, chorobami układu oddechowego oraz układu krążenia.

8 negatywnych skutków palenie w ciąży | Allen Carr's Polska

Nie jesteś przekonany?

Pobierz darmowy raport z analizą skuteczności programu rzucania palenia według metody Allena Carra. Na konkretnych przypadkach i całej masie rzeczowych argumentów przekonaj się, że naprawdę będziemy w stanie Tobie pomóc w walce z nałogiem.

8 negatywnych skutków palenia w ciąży

Większe ryzyko wad wrodzonych

Wady wrodzone to kolejne skutki palenia w ciąży. Najczęściej wiążą się one z problemami z sercem. Chodzi tu o problemy z budową narządu oraz z powstaniem jego wad wrodzonych. Wśród innych dysfunkcji odnotowuje się także rozszczep podniebienia oraz warg. Może to skutkować koniecznością przeprowadzenia poważnych operacji tuż po narodzeniu dziecka oraz konsekwencjami zdrowotnymi w przyszłości.

Jak rzucić palenie w ciąży?

Wiele palaczek zadaje sobie pytanie: czy nagłe rzucenie palenia w ciąży jest szkodliwe? Odpowiedź jest prosta, a jednocześnie obala wszelkie mity: szkodliwe jest wyłącznie kontynuowanie palenia podczas ciąży. Aby w sposób bezpieczny i skuteczny walczyć z nałogiem warto sięgnąć po książki Allena Carra.

Prosta metoda jak skutecznie rzucić palenia dla kobiet

„Prosta metoda jak rzucić palenie – dla kobiet” to pozycja autorstwa Allena Carra, skierowana do kobiet.

Dołącz do milionów kobiet z całego świata, które dzięki metodzie Allena Carra wygrały z nałogiem nikotynowym.

Prosta metoda jak skutecznie rzucić palenie dla kobiet | Allen Carr

Powiązane rady dot. rzucania palenia

E-papieros czy papieros – co jest zdrowsze i mniej szkodzi?

E-papierosy często są uważane za zdrowszą alternatywę dla prawdziwych palaczy, co może być bardzo mylące. Sięgają po nie zarówno osoby rzucające palenie, jak i szukające sposobu na wyładowanie swoich emocji.…

czytaj więcek
1000 1000 Allen Carr's Polska
Jak rzucić e-papierosy?

Jak rzucić e-papierosy?

Choć e-papierosy często uważane są jako zdrowsza alternatywa dla palaczy, ich całkowite…

1000 1000 Allen Carr's Polska
Jak e-papierosy wpływają na zdrowie?

Jak e-papierosy wpływają na zdrowie?

E-papierosy szturmem przebiły się na rynek, aby zminimalizować skutki uboczne powiązane z…

1000 1000 Allen Carr's Polska
Czy e-papieros pomaga rzucić palenie? | Allen Carr

Czy e-papieros pomaga rzucić palenie?

Rozstanie z papierosem z dnia na dzień może okazać się przytłaczające, generujące…

1000 1000 Allen Carr's Polska
953 630 Allen Carr Polska