allen-carr-zdjecie-3-kto to_autor metody easyway-prosta metoda jak skutecznie rzucic palenie - autor ksiazki - najlepsza ksiazka o rzucaniu palenia

O metodzie

Allen Carr przez 30 lat zmagał się z nałogiem tytoniowym, zanim odkrył skuteczną metodę rzucania palenia. Odkrycie to poprzedziły liczne, nieudane próby rozstania z papierosami. Przełomem okazał się rok 1983, kiedy to Allen Carr odkrył, jak skutecznie rzucić palenie.

Allen Carr’s Easyway | Polska

Easyway to przeciwieństwo innych metod, które koncentrują się na tym, dlaczego palacze nie powinni palić. Ideą Easyway jest coś istotniejszego, a mianowicie określenie DLACZEGO PALACZE w ogóle PALĄ, nie zaś dlaczego nie powinni tego robić.

lamanie papierosa- rzucanie palenia- Allen Carr Polska - skuteczna metoda rzucania palenia - jak skutecznie rzucic palenie-5

Większość nałogowych palaczy nie może rozstać się z nałogiem, bo boi się utracić przyjemność, jaką daje im palenie. Ale czy palenie może komuś w ogóle dawać radość? Czy wydawanie pieniędzy na psucie sobie zdrowia i denerwowanie innych naprawdę sprawia, że ktoś może czuć się szczęśliwszy?

Fizyczne objawy odstawienia papierosów przypominają głód. Palaczowi wydaje się, że czegoś mu brakuje. Czuje się więc zaniepokojony. Wtedy zazwyczaj sięga po papierosa, a kiedy chce zerwać z nałogiem, nie może tego zrobić i koło się zamyka – nadal pozostaje zaniepokojony. Źródłem tego dziwnego niepokoju nie jest jednak żaden autentyczny lęk, ale nieprawdziwe przekonania na temat nikotyny i uzależnienia.

Palaczom uważają, że palenia pomaga się odprężyć. Sięganie po papierosa ma niwelować stres i koić nerwy. Gdyby tak było już po pierwszym porannym papierosie nie powinni sięgać po kolejnego – prawda? Jest natomiast zupełnie odwrotnie. Człowiek uzależniony nie relaksuje się wcale, czekając tylko na kolejny bodziec ze strony nałogu.

Allen Carr w swojej metodzie kładzie nacisk na racjonalność podejścia do palenia – trzeba uzmysłowić sobie, po co palimy. Wówczas łatwo podjąć decyzję o rezygnacji z tej nieskutecznej metody relaksu. Easyway to nie teoria, ale praktyka opracowana przez palacza, któremu w trakcie prób rzucania palenia towarzyszyły myśli takie same jak wszystkim innym palaczom, którzy chcieli zerwać z nałogiem.

allen-carr-zdjecie-kto to-autor metody easyway-prosta metoda jak skutecznie rzucic palenie

Allen Carr

Człowiek, który zmienił sposób myślenia o nałogu

Allen Carr – z zawodu księgowy, przez lata wypalał ponad sto papierosów dziennie. Wielokrotnie bezskutecznie próbował zerwać z nałogiem. Dostępne sposoby rzucania palenia okazywały się nieskuteczne, wymyślił więc swój własny. Allen Carr palił trzy dekady, by w wieku 48 lat ostatecznie zerwać z nałogiem, dzięki opatentowanej przez siebie metodzie. W 1983 roku świat usłyszał i pokochał prostą metodę rzucania palenia pod nazwą Allen Carr Easyway.

Ilość osób, jaka dzięki Easyway uwolniła się od nikotynowego nałogu rozpowszechniła metodę na świecie. Carr poświęcił się całkowicie szkoleniami trenerów i rozpowszechnianiu idei skutecznego rzucania palenia. Pisał książki, uczestniczył w kongresach, gościł w mediach. Zmarł na raka płuc w 2006 roku i od takiej śmierci chciał uchronić wszystkich, którzy dali się złapać w sidła nikotynowego uzależnienia.

Dziś na świecie działa ponad 150 klinik Allen Carr Easyway, z których pomocy korzysta ponad 30 000 osób rocznie.

Anna Kabat (1959-2019)

Nie byłoby Easyway Polska gdyby nie Anna Kabat

Pierwsza w Polsce licencjonowana terapeutka Easyway. Podobnie jak twórca metody, przez lata była nałogową palaczką. Aż do 2002 roku, kiedy to przyjaciel z Niemiec podarował jej książkę Allena Carra. Wtedy wszystko się zmieniło. Rzuciła palenie bez najmniejszego problemu, z ulgą i radością. Nie pozostało to bez wpływu na jej życie, również zawodowe. Była pod takim wrażeniem skuteczności i wyjątkowości Easyway, że sprowadzenie do Polski i upowszechnienie metody Allena Carra stało się jej marzeniem i celem.

W roku 2005 uzyskała certyfikat terapeuty i od tamtego momentu pomagała ludziom odzyskać wolność. Jeździła po całej Polsce, prowadziła sesje w największych miastach, chciała dotrzeć z metodą Easyway do jak największej grupy palaczy. To również dzięki niej polscy czytelnicy mogą sięgać po poradniki Allena Carra.

Zmarła nagle w 2019 roku, krótko po zdiagnozowaniu u niej guza mózgu.

anna-kabat_terapeuta allen carr polska - zalozyciel allen carr - metoda easyway - licencjonowany terapeuta rzucanie palenia-2

Jak to działa?

Zobacz na czym polega
najpopularniejsza metoda rzucania palenia na świecie

Pomagamy palaczom zrozumieć dlaczego palą

Mimo że palacze doskonale zdają sobie sprawę ze szkodliwości palenia, nie potrafią zerwać z nałogiem. To efekt fałszywych przekonań o radości, jaką daje palenie. Klucz tkwi w rzeczywistym uświadomieniu sobie, że relaks, radość czy ulga w stresie może przyjść wyłącznie, jeśli jesteśmy wolni od nałogu. Kiedy o poczuciu bycia szczęśliwym decydujemy sami, a nie utożsamiamy go z odpalonym papierosem i zapachem spalanego tytoniu.

Wyjaśniamy dlaczego tak trudno rozstać się z nałogiem

Tym, co odstrasza nas przed rzuceniem palenia jest strach. Strach, że bez papierosów nie uda się poradzić sobie ze stresem, zrelaksować się, skoncentrować. To mylne przekonanie, które napędza do sięgania po kolejnego papierosa. Zrozumienie tego, sprawi, że pierwsze skojarzenia z papierosem nie będą miały nic wspólnego z relaksem czy radością. Staną się wstydliwym wspomnieniem uzależnienia, do którego nie będziemy chcieli wracać.

Pokazujemy, jak pozbyć się lęku szybko i bezboleśnie

Owszem, fizyczne objawy odstawienia papierosów nie są przyjemne, ale to tak naprawdę nie stanowi problemu, jeśli skoncentrujemy się na psychicznej stronie uzależnienia. Metoda Allena Carra obala mity na temat palenia, zrywa ze skojarzeniami rodem z reklam papierosów z lat siedemdziesiątych czy osiemdziesiątych. Palacze nie mają białych zębów, życia bez problemów i nie wyglądają jak ludzie sukcesu – czyli tak, jak chciałyby ich widzieć tytoniowe koncerny.

Klucz do sukcesu

W metodzie Easyway najważniejsze jest świadome i racjonalne podejście do kwestii palenia. Kiedy palacz zrozumie, że papierosy nie mają żadnych zalet, dociera do niego, że nic nie straci, rezygnując z nałogu. Taka decyzja nie wymaga nawet odrobiny silnej woli, opiera się wyłącznie o pragmatyczne i logiczne stwierdzenie faktu, że korzyści, jakie wiążemy z papierosami nie istnieją. Nie ma zatem powiązania między papierosem, a radością czy papierosem a relaksem. Easyway pozwala to zrozumieć i zastosować w praktyce.

Proste instrukcje

Po rozpracowaniu mechanizmu działania pułapki nikotynowej z pomocą kilku prostych wskazówek, zerwanie z nałogiem okazuje się łatwe i szybkie. Znaczna część dotychczasowych metod rzucania palenia osadza się na pokrętnej logice łączenia korzyści dla zdrowia z zagrożeniami dla otoczenia oraz własnym samopoczuciem. W Easyway nie ma wielowątkowych tłumaczeń i łączenia na siłę setek wad, z jakimi wiąże się nałóg tytoniowy. Dla Allena Carra prosto znaczy skutecznie – stąd sukces jego metody!

Wolność!

Trudno jest część palaczy przekonać, że to nie oni decydują o sięgnięciu po kolejnego papierosa tylko czyni to uzależnienie. Prawdziwa wolność zaczyna się w momencie, w którym palacz zrozumie, że brak jest praktycznych połączeń pomiędzy paleniem, a odczuwaniem przyjemności. Wolność przez zrozumienie prawdy to jedna z podstaw koncepcji Allena Carra, z którego pomocy skorzystały już miliony osób na całym świecie.

Największą zaletą metody Carra jest fakt, że rozprawia się z psychicznym uzależnieniem od nikotyny oraz potrzebą i pragnieniem palenia. Jest to prosta metoda pozwalająca skutecznie rzucić palenie poprzez zrozumienie samego siebie i własnych potrzeb, rozgraniczenie tego co tak naprawdę jest dla nas dobre, a co nie.

Porównanie metod rzucania palenia

Porównanie skuteczności

90%

Sesje Allena Carra

Wartość osobistych spotkań z trenerem oraz możliwość poszerzenia doświadczeń, zwielokrotnia szansę na odniesienie sukcesu

3,40%

Silna wola

W metodzie Allena Carra stanowi ona margines. Znacznie ważniejsza jest chęć zrozumienia mechanizmu

6,20%

Plastry nikotynowe

Nie walczą z psychicznym uzależnieniem, co więcej nie pozwalają na zerwanie z nałogiem „tu i teraz”

7,10%

Leki antynikotynowe

Leki mogą wspomagać różne terapie antynikotynowe, ale bez świadomości nałogu farmaceutyki to tylko obciążenie organizmu

3,90%

Akupunktura

Wiąże się z czasową poprawą samopoczucia i może mieć pozytywny wpływ na osoby, które już zdecydowały się zerwać z nałogiem

5,40%

Telefon zaufania

Charakteryzuje się niską skutecznością z uwagi na ograniczony kontakt i mało indywidualne podejście

Opinie naszych użytkowników

Przeczytaj, co mówią osoby, które odzyskały wolność dzięki metodzie Allena Carra!

Zostaw opinie

  Michał Spyrka – licencjonowany terapeuta Easyway.

  Metoda Allena Carra pomogła mu uwolnić się nie tylko od nałogu palenia, ale i picia. Zafascynowany metodą, zdecydował się wykorzystać swoje doświadczenie do pomagania innym w wyrwaniu się z nałogu tytoniowego.

  Sesje z Michałem to po prostu przyjemne spotkania, które pozwalają na samodzielne wysnucie wniosków na temat tego, jak bezsensowny jest nałóg – każdy, ale przede wszystkim tytoniowy. Spotkania przebiegają w przyjaznej atmosferze wzajemnego zrozumienia. Wymagają od uczestników wyłącznie zaangażowania. Rozmowy z terapeutą nie zawstydzają, nie koncentrują się na porażkach, a tylko otwierają się na poznawanie siebie i swoich potrzeb. Sesje otwarte do niczego nie zobowiązują – możesz tylko zyskać!

  Terapeuta

  Michał Spyrka

  richard_branson-opinia-003-metoda allen carr- opinie o metodzie easyway

  Jego metoda jest absolutnie wyjątkowa. Zwalcza uzależnienie od papierosów, w czasie gdy sobie spokojnie palisz. Cieszę się że mogę potwierdzić, że okazała się skuteczna dla wielu moich przyjaciół i pracowników.

  Richard Branson

  Pomogliśmy pracownikom firm:

  Sprawdź nasze

  usługi

  Bez leków, stresu i silnej woli – wybierz swój program walki z nałogiem.

  Seminaria dla firm - rzucanie palenia szkolenie w firmie - rzucanie palenia w grupie- metoda allen carr polska

  Seminaria dla firm

  TERAPIA ANTYNIKOTYNOWA
  prosta-metoda-jak-skutecznie-pozbyc sie zbednych kilogramow_allen-carr-ksiazka-najlepsza ksiazka o rzucaniu jedzenia-jak skutecznie schudnac-jak przestac sie objadac - ksiazka - sklep internetowy-bestseller-4

  Książki

  TERAPIA ANTYNIKOTYNOWA
  alc-stop-rzucanie nalogu jedzenia-rzucanie cukru-allen carr polska

  Jak zerwać z cukrem

  UZALEŻNIENIE OD SŁODYCZY
  alc-stop-rzucanie nalogu alkoholowego-allen carr polska

  Uwolnij się od alkoholu

  UZALEŻNIENIE OD ALKOHOLU