Czy e-papieros pomaga rzucić palenie? | Allen Carr

Czy e-papieros pomaga rzucić palenie?

Rozstanie z papierosem z dnia na dzień może okazać się przytłaczające, generujące stres i rozdrażnienie u nałogowych palaczy, dlatego wiele osób sięga po jego elektroniczny odpowiednik. Traktują je jako okres przejściowy między uzależnieniem a całkowitym odstawieniem. Czy to jednak dobry krok?

Jak e-papierosy wpływają na zdrowie?

Czy e-papieros pomaga rzucić palenie?

E-papieros wcale nie jest zdrowszy

Decyzja o sięgnięciu po e-papierosy często wynika z błędnego założenia, że są zdrowszą alternatywą dla palaczy. Niekoniecznie! Co prawda nie generują toksycznego dymu nikotynowego, ale w liquidach często znajduje się nikotyna. To ta substancja silnie uzależnia i jest przyczyną wielu problemów zdrowotnych.

Ponadto nie są jeszcze znane długotrwałe skutki palenia e-papierosów, bo są stosunkowo krótko na rynku, a zyskają spore zainteresowanie zarówno wśród młodzieży, jak i dorosłych. Niektórzy producenci opracowują płyny bazujące na dużej ilości substancjach, w tym drażniących układ oddechowy, a nawet toksycznych po podgrzaniu ich do wysokiej temperatury.

Czy e-papieros pomaga rzucić palenie?

Łatwo rzucić palenie i łatwo do niego wrócić

Przejście na e-papierosy w praktyce może być bardzo proste, jednak w perspektywie czasu, łatwo wrócić do poprzedniego nałogu. O tym przekonują badania wykonane przez naukowców z San Diego z USA. Okazało się, że osoby, które porzuciły tradycyjne papierosy na rzecz ich elektronicznych odpowiedników, szybciej powracało do nałogu w ciągu następnego roku.

Dlaczego palisz?

Czym to może być spowodowane? Niewielu palaczy zdaje sobie sprawę z tego, co ich motywuje do sięgania po papierosa (obojętnie w jakiej formie) oraz jak silnie uzależniająca jest nikotyna.

Metoda Easyway Allena Carra pomaga poradzić sobie z nieprzyjemnymi objawami rzucania palenia. Dowiedz się jak – sięgnij po jeden z naszych poradników albo zapisz się na sesję antynikotynową.

JAK MOŻEMY POMÓC RZUCIĆ PALENIE?

Czy e-papieros pomaga rzucić palenie?

Palenie e-papierosów może być… przyjemne

Jeśli chcesz całkowicie rzucić swój nałóg palenia to wybór e-papierosów jest po prostu inną formą uzależnienia. A trudno z niego się uwolnić ze względu na kolorowe etykiety liqudów, przyjemny smak i możliwość łatwego palenia w wielu sytuacjach.

Czy e-papieros pomaga rzucić palenie? Może być przyjemne

W praktyce sięgnięcie po e-papierosy jest bardzo proste, dlatego towarzyszą dużo częściej w codziennych sytuacjach. Choć wydaje się to zdrowsze, wciąż ma wpływ na samopoczucie oraz zdrowie palacza. Nadal też występuje nawyk puszczania dymka w sytuacjach stresujących czy w ramach przerwy w pracy.

Znajdź metodę rzucenia palenia e-papierosów

Czy e-papieros pomaga rzucić palenie?

Znajdź skuteczniejszą metodę

.Nagłe odstawienie papierosów albo przerzucenie się na ich elektroniczny odpowiednik może nie przynieść spektakularnych efektów. Kluczowe jest zrozumienie, skąd wzięło się uzależnienie i dlaczego tak trudne jest uwolnienie się z niego

Nad taką psychologiczną stroną skupia się metoda Allena Carra, która jest skutecznym sposobem na rzucenie palenia dla wielu palaczy bez dużych pokładów silnej woli, plastrów, e-papierosów czy tabletek. Wystarczy sięgnąć po książkę lub wziąć udział w sesji terapeutycznej.

Nie jesteś przekonany? Pobierz bezpłatny raport

Specjalnie dla osób niezdecydowanych opracowaliśmy raport z analizą skuteczności programu rzucania palenia według metody Allena Carra. Na konkretnych przypadkach i całej masie rzeczowych argumentów przekonaj się, że naprawdę będziemy w stanie Tobie pomóc w walce z nałogiem.

Prosta metoda jak skutecznie rzucić palenie

Najskuteczniejsza książka o rzucaniu palenia na świecie

Prosta Metoda Jak Skutecznie Rzucić Palenie

Jak skutecznie rzucić palenia dla kobiet

Najlepsza metoda rzucania palenia specjalnie dla Pań

Prosta metoda jak skutecznie rzucić palenie dla kobiet | Allen Carr

Powiązane porady dot. rzucania palenia

Jakie wymówki przeszkadzają Ci rzucić palenie?

Każdy palacz spotkał się kiedyś z pytaniem „dlaczego nie rzucisz tego świństwa?” i większość z nich ma jakąś gotową wymówkę. I dla pytającego i dla siebie. W końcu łatwiej jest mieć wymówkę niż odpowiedzieć sobie samemu szczerze na pytanie dlaczego palisz. Każdy wie, że palenie papierosów to nic dobrego. Problem w tym, że znaczna część uzależnionych od tego nałogu utożsamia…

Czytaj więcej
953 630 Allen Carr Polska
Wsparcie bliskich kluczem do rzucenia palenia

9 korzyści z rzucenia palenia. Co zyskasz?

Gdyby zdrowie było wystarczającym argumentem do rzucenia palenia, pewnie na zerwanie z…

953 630 Allen Carr Polska
Czy palenie papierosów wpływa na wygląd? Allen Carr

Czy palenie papierosów wpływa na wygląd?

W dzisiejszych czasach, coraz bardziej stawiamy na zdrowy styl życia. Wiele mówi…

953 630 Allen Carr Polska
5 faktów dot. wpływu palenia na sen

Palenie a sen: 5 faktów, które musisz znać!

Wszelkie używki czy niezdrowe zachowania źle wpływają na nasz sen. A to,…

953 630 Allen Carr Polska
1000 1000 Allen Carr's Polska