Jak rzucić palenie za pierwszym razem-rzucanie palenia-skuteczna metoda rzucania papierosow-metoda allen carr- jak dziala

Jak zmienia się życie po rzuceniu palenia?

Allen Carr jako jeden z pierwszych badaczy skoncentrował się nie na tym dlaczego nie powinniśmy palić, ale dlaczego to robimy. Kampanie społeczne, opinie lekarzy czy rosnące ceny papierosów wciąż są czynnikami, które powinny nas od palenia odsuwać. A jednak miliony ludzi na świecie palą dalej często nie potrafiąc wyobrazić sobie nawet jednego dnia bez dymka.

Początki mogą być trudne – nikt tego nie ukrywa. Jednak długoterminowe zmiany na lepsze, mogą przekonać palaczy, że – jak twierdził Allen Carr – palenie to nie przyjemność, a zaspokajanie głodu nikotynowego.

Co dzieje się po rzuceniu palenia?

Najpierw pojawia się się rozdrażnienie w wyniku braku neuroprzekaźników odpowiedzialnych za odczuwanie przyjemności. Po rzuceniu palenia objawy odstawienia takie jak pogorszenie nastroju są normalne są jednak normalne i warto znaleźć na nie odpowiednie „lekarstwo”. Można próbować się nagradzać drobnymi zakupami, które robimy za zaoszczędzone przecież na niepaleniu pieniądze.

Im dłużej będziemy jednak żyć bez papierosa, tym zmiany na plus będą bardziej dostrzegalne.

Pozytywna zmiana wyglądu po rzuceniu palenia to przynajmniej jeden z naprawdę przekonujących argumentów, by już do nałogu nie wracać.

Zmiana cery po rzuceniu palenia

Może nie widać tego u wszystkich palaczy w jednakowym stopniu, ale cera osoby palącej i tej niepalącej znacznie się od siebie różnią.

Cera palacza jest mniej jędrna, ma bardziej ziemisty kolor i szybciej się starzeje.

Zmiana cery po rzuceniu palenia nie nastąpi od razu. To proces, który zależnie od indywidualnych preferencji będzie trwał od kilku do kilkunastu tygodni. Przy stosowaniu w jego trakcie odpowiedniej pielęgnacji, były palacz zauważy lepsze napięcie skóry, jej nawodnienie i poprawę kolorytu.

Może się też okazać, że złagodnieją przebarwienia, a poprawiona synteza kolagenu spłyci nieco drobniejsze zmarszczki.

Dowiedz się więcej >> Jak zmienia się wygląd po rzuceniu palenia?

Poprawa ogólnego stanu zdrowia po rzuceniu palenia

90 procent nowotworów płuc to efekt czynnego i biernego palenia. To właśnie one najbardziej cierpią u palaczy i ich bliskich. Płuca palacza autentycznie zmieniają kolor, ale nie to jest najgorsze. Najbardziej odczuwalny wpływ papierosów na płuca to fakt, że organ ten przez nikotynę i osady z substancji smolistych starzeje się trzy razy szybciej od płuc osoby niepalącej.

Zmiany w płucach po rzuceniu palenia rozpoczynają się już po około dobie od wypalenia ostatniego papierosa!

Niestety, by oczyściły się zupełnie po wieloletnim paleniu czasem musi minąć nawet 10 lat. Oczywiście są możliwe terapie wspomagające ten proces, ale ich skuteczność, jak i skuteczność regeneracji naturalnej MUSI wiązać się z zupełną rezygnacją z nikotyny!

Metabolizm a palenie

Zmiana metabolizmu po rzuceniu palenia jest jednym z bardziej odczuwalnych następstw zerwania z nałogiem. Byli palacze tyją jednak nie tylko z powodu spowolnienia metabolizmu, ale i podjadania, które w pewnym stopniu pozwala im zapomnieć o paleniu – zamienić jeden nawyk w inny.

Czy tycie po odstawieniu nikotyny jest nieuniknione?

Wcale nie! Początkowo faktycznie „podkręcony” metabolizm musi spowolnić, ale samo odkładanie się tkanki tłuszczowej można zatrzymać od razu rozpoczynając treningi. Im szybciej się do nich przyzwyczaimy, tym lepiej. Organizm nie lubi bezczynności. Fizyczne zmęczenie sprawi, że będzie on efektywniej odpoczywał w trakcie snu – tym bardziej, że po rzuceniu palenia nasz sen będzie zdecydowanie zdrowszy niż do tej pory!

Pozytywne zmiany po rzuceniu palenia rozpoczynają się już w pierwszej dobie bez papierosa.

  • lepsze oddychanie,
  • zdrowsze płuca
  • bardziej promienna cera

To tylko niektóre z plusów.

Chcesz wiedzieć, co jeszcze dajesz swojemu organizmowi nie paląc? Zapraszamy do lektury innych artykułów w naszej bazie wiedzy (znajdziesz je tutaj). Jesteśmy przekonani, że zarówno one jak i nasza metoda pomogą Ci uwierzyć, że palenie papierosów nie jest Ci zupełnie do niczego potrzebne, a skuteczne rzucenie palenia może być naprawdę proste.

A jeśli potrzebujesz pomocy w walce z nałogiem przygotowaliśmy kilka propozycji, które pomogą ci szybko odzyskać wolność:

Przeczytaj też:

  1. Korzyści ekonomiczne z rzucenia palenia
  2. Czy palenie papierosów wpływa na wygląd?
  3. Palenie a sen: 5 faktów, które musisz znać!

Darmowy raport dla osób szukających pomocy w rzuceniu palenia​

Chcę zapisać się do newslettera i wyrażam zgodę na przetwarzanie mojego adresu e-mail w tym celu.pokaż więcej

BEZPŁATNY RAPORT

953 630 Allen Carr Polska

Zostaw komentarz