Czemu Twoje dziecko pali?

Czemu Twoje dziecko pali?

Nikotyna w organizmie młodych ludzi sieje ogromne spustoszenie i zwiększa ryzyko poważnych chorób w przyszłości. Może też mieć wpływ na koncentrację w szkole, ogólne rozdrażnienie czy zupełną zmianę osobowości.

Znacznie lepiej zapobiegać temu problemowi niż zmagać się z późniejszymi kłopotami zdrowotnymi. Pierwszym krokiem jest zrozumienie, dlaczego dzieci palą? Podpowiadamy, co może być przyczyną sięgnięcia po pierwszego papierosa.

Czemu Twoje dziecko pali?

Radzenie sobie ze stresem

W społeczeństwie panuje dość spore przekonanie, że palenie papierosów odpręża i relaksuje, dzięki temu jest to skuteczny sposób na walkę ze stresem. To tylko mit! Tak naprawdę jest wiele lepszych sposobów na radzenie sobie z trudnościami emocjonalnymi, szczególnie jeśli chodzi o dzieci.

Stres powodem dla którego dzieci sięgają po pierwszego papierosa

Niestety, młodzi ludzie nie zdają sobie sprawy z poważnych konsekwencji zdrowotnych, dlatego sięgają po pierwszego papierosa w sytuacji stresowej. Może być ona spowodowana problemem w szkole, kłótnią z przyjacielem czy niezrozumieniem ze strony rodzica lub opiekuna. Od tego momentu jest krótka droga do uzależnienia.

Dlaczego dzieci zaczynają palić papierosy?

Czemu Twoje dziecko pali?

Wpływ rówieśników

Wpływ grupy rówieśniczej jest jednym z głównych czynników, który może skłonić dzieci i młodzież do sięgnięcia po pierwszego papierosa. W okresie dojrzewania, poszukują akceptacji czy podziwu w swoim otoczeniu, dlatego jeśli znajomi palą – będą chcieli temu towarzyszyć.

Niestety, opinia rówieśników często jest znacznie ważniejsza od tego, co uważają dorośli. Nawet staje się przewagą nad własnymi przekonaniami. Dzieci szybko mogą porzucić chęć zdrowego stylu życia i zmienić swoje zachowanie pod wpływem środowiska właściwie z dnia na dzień. Właśnie dlatego tak ważne jest obserwowanie tego, co dzieje się w życiu młodego człowieka.

Czy metoda Allen Carr pomoże, gdy dziecko pali papierosy?

Poznanie metody Allena Carra pozwala lepiej zrozumieć proces rzucania palenia papierosów. Metoda polega bowiem na zmianie perspektywy palacza i kładzie nacisk na psychologiczne aspekty uzależnienia.

Zrozumienie zarówno wad, jak i zalet metody Allen Carr pozwala podejść do procesu rzucania palenia z większą świadomością, co może prowadzić do trwałych zmian nawyków.

Czemu Twoje dziecko pali?

Chęć spróbowania czegoś nowego

Presja grupy rówieśniczej jest kolejnym czynnikiem, który może skłonić dzieci do sięgnięcia po papierosa. Aktualnie w mediach społecznościowych jest wiele wyzwań, a wśród młodych ludzi nie brakuje pomysłów na spróbowanie czegoś nowego, przeznaczonego głównie dla dorosłych. Znajomi mogą namawiać lub sugerować, że warto zapalić pierwszego papierosa dla zabawy. Nierzadko jest też kojarzony z dorosłością i niezależnością co jeszcze bardziej działa na psychikę młodego człowieka żądnego wrażeń.

Jak możemy pomóc?

Książki o rzucaniu palenia

Sięgnij po jedną z książek Allena Carra. Kultowe poradniki autorstwa Allena Carra sprzedały się w ponad 18 milionach egzemplarzy na całym świecie!

Wpływ palenia papierosów na zdrowie dzieci

Naśladowanie dorosłych

Dzieci są świetnymi obserwatorami i chłoną wartości przekazywane w domu. Doskonale zdają sobie sprawę z tego, jak rodzice lub opiekunowie radzą sobie ze stresem. Kiedy sięgają zatem po papierosa, nie przekazują dobrych wzorców młodym ludziom. To jednak nie wszystko.

Warto w domu podejmować tematykę zdrowego stylu życia oraz konsekwencji płynących zarówno z uzależnienia od nikotyny, jak i innych używek. Jeśli palisz i nie chcesz, aby Twoje dziecko naśladowało to zachowanie, przeprowadź z nim otwartą rozmowę. Uczciwie podejdź do tematu, skąd wzięło się uzależnienie, jak sobie z tym radzisz oraz jakie trudności próbujesz pokonać. Taka dyskusja może pomóc dzieciom odróżnić dobre nawyki od złych oraz skłonić je do zdrowszych wyborów.

Czy metoda Allen Carr pomoże, gdy dziecko pali papierosy?

Z pomocą terapii antynikotynowej Easyway rzucenie palenia może być proste i przyjemne, a objawy odstawienia – na tyle łagodne i krótkotrwałe, że nie będą w stanie przesłonić radości płynącej z zerwania z nałogiem. Dowiedz się więcej o naszych książkach i sesjach!

Prosta metoda jak skutecznie rzucić palenie

Najskuteczniejsza książka o rzucaniu palenia na świecie

Prosta Metoda Jak Skutecznie Rzucić Palenie

Prosta metoda jak skutecznie rzucić palenia dla kobiet

Najlepsza metoda rzucania palenia specjalnie dla Pań

Prosta metoda jak skutecznie rzucić palenie dla kobiet | Allen Carr

Nie jesteś przekonany? Pobierz bezpłatny raport

Specjalnie dla osób niezdecydowanych opracowaliśmy raport z analizą skuteczności programu rzucania palenia według metody Allena Carra. Na konkretnych przypadkach i całej masie rzeczowych argumentów przekonaj się, że naprawdę będziemy w stanie Tobie pomóc w walce z nałogiem.

Powiązane porady dot. rzucania palenia

Jakie wymówki przeszkadzają Ci rzucić palenie?

Każdy palacz spotkał się kiedyś z pytaniem „dlaczego nie rzucisz tego świństwa?” i większość z nich ma jakąś gotową wymówkę. I dla pytającego i dla siebie. W końcu łatwiej jest mieć wymówkę niż odpowiedzieć sobie samemu szczerze na pytanie dlaczego palisz. Każdy wie, że palenie papierosów to nic dobrego. Problem w tym, że znaczna część uzależnionych od tego nałogu utożsamia…

Czytaj więcej
953 630 Allen Carr Polska
Co zyskasz rzucając palenie-zalety z rzucenia palenia - dlaczego rzucic palenie - allen carr polska

9 korzyści z rzucenia palenia. Co zyskasz?

Gdyby zdrowie było wystarczającym argumentem do rzucenia palenia, pewnie na zerwanie z…

953 630 Allen Carr Polska
Czy palenie papierosów wpływa na wygląd? Allen Carr

Czy palenie papierosów wpływa na wygląd?

W dzisiejszych czasach, coraz bardziej stawiamy na zdrowy styl życia. Wiele mówi…

953 630 Allen Carr Polska
5 faktów dot. wpływu palenia na sen

Palenie a sen: 5 faktów, które musisz znać!

Wszelkie używki czy niezdrowe zachowania źle wpływają na nasz sen. A to,…

953 630 Allen Carr Polska
1000 1000 Allen Carr's Polska