Korzyści ekonomiczne z rzucenia palenia - ile ioszczędze po rzuceniu papierosow - ile kosztuja papierosy - rzucenie palenia oszczednosc - allen carr polska

Korzyści ekonomiczne z rzucenia palenia

Paczka papierosów kosztuje w Polsce od 14 do 19 złotych. Jeśli palisz paczkę papierosów dziennie, tracisz w trakcie roku od pięciu do prawie siedmiu tysięcy złotych. Dużo? Wystarczy zwizualizować sobie, co można za tyle pieniędzy kupić.

Wśród korzyści z rzucenia palenia nie sposób nie dostrzec oszczędności, a nawet można powiedzieć zaprzestania „przepalania pieniędzy”. By zrozumieć, że bycie nałogowym palaczem naprawdę dużo kosztuje, wystarczy przeliczyć ile oszczędzisz rzucając palenie.

Ile Cię kosztuje palenie papierosów, czyli przepalanie gotówki?

Ogromne wydatki związane z tytoniowym nałogiem najłatwiej wyobrazisz sobie widząc konkretne kwoty. Oto jak wyglądają

  paczka dziennie przez rok paczka dziennie przez 5 lat paczka dziennie przez 8 lat paczka dziennie przez 10 lat paczka dziennie przez 20 lat
paczka o wartości 14zł 5 110,00 25 550,00 40 880,00 51 100,00 102 200,00
paczka o wartości 19zł 6 935,00 34 675,00 55 480,00 69 350,00 138 700,00

Jak widać odkładane regularnie pieniądze, jakie wydawało palące po paczce na osobę dziennie małżeństwo po roku to kwota od 10 do prawie 14 tysięcy złotych.

To oznacza, że po roku niepalenia para może wyjechać na ośmiodniowe wakacje all inclusive na Dominikanę do pięciogwiazdkowego luksusowego hotelu. Przemawia do wyobraźni?

Jeśli palisz od około pięciu do ośmiu lat, za Twoje wydatki na papierosy mógłbyś kupić sobie dobrej jakości używany samochód lub nowiutki naked od Yamaha.

Koszty trwającego 10 lat nałogu to około 1/10 wartości 60-metrowego mieszkania w Warszawie. Jak to może nie przemawiać do wyobraźni? To naprawdę mnóstwo pieniędzy, zwłaszcza w kontekście podwyżek, jakie w pandemicznej sytuacji odczuwa każdy z nas.

Plusy rzucenia palenia

Mimo iż metoda Allena Carra opiera się głównie o to, po co palacze sięgają po kolejnego papierosa, czasem warto zastanowić się co tracisz kupując kolejną paczkę papierosów. 15 czy 19 złotych jednorazowo to żaden koszt, ale jeśli przeliczysz to w kontekście roku, zalety z rzucenia palenia mogą Cię ekonomicznie mocno zaskoczyć.

Dodatkowymi kosztami, jakie płacisz za palenie są m.in. gumy, perfumy i inne pachnące substancje, które sprawiają, że kiedy spotykasz się z kimś niepalącym, nie poczujesz się dyskomfortowo.

Palenie papierosów to nie tylko koszt „paczki fajek”, ale również koszt budowania Twojej pozycji jako osoby bez nałogów.

Poza tym palacz – mówiąc uczciwie – płaci więcej za opiekę medyczną niż osoba, która jest wolna od nałogu. Pomijając stricte zdrowotne koszty palenia, trzeba się też przygotować na częstsze wizyty u dentysty i to nie tylko na usuwanie kamienia nazębnego.

Odpowiadając na pytanie ile kosztuje palenie papierosów nie sposób nie doliczyć jeszcze kosztów związanych z renowacją mieszkania i elementów jego wystroju, jeśli palisz w domu. Konieczność częstszej wymiany tekstyliów, odświeżania ścian – to realne koszty, jakie płacisz za „dymka” w Twoim domu.

Na koniec rada, która pomoże Ci cieszyć się zaoszczędzonymi pieniędzmi.

Rzuciłeś/-aś? Odkładaj codziennie średnią wartość papierosów papierosów, które paliłeś/-aś każdego dnia.

Najlepiej byłoby odkładać pieniądze w gotówce, do szklanego pojemnika. To bardzo skuteczny sposób na to, by cieszyć się jeszcze bardziej z porzucenia nałogu. Co dzień będziesz mógł obserwować jak Twoje oszczędności rosną, by w końcu (najlepiej po konkretnie wskazanym terminie) uczynić z nich pożytek.

A jak zacząć?

Do wyboru masz kilka skutecznych opcji:

  1. Najlepsze książki o rzucaniu palenia
  2. Warsztaty antynikotynowe z terapeutami metody Allen Carr
  3. Seminaria dla firm

Masz dodatkowe pytania? Skontaktuj się z nami.

Darmowy raport dla osób szukających pomocy w rzuceniu palenia​

Chcę zapisać się do newslettera i wyrażam zgodę na przetwarzanie mojego adresu e-mail w tym celu.pokaż więcej

BEZPŁATNY RAPORT

953 630 Allen Carr Polska

Zostaw komentarz