Korzyści ekonomiczne z rzucenia palenia? Allen Carr

Korzyści ekonomiczne z rzucenia palenia

Paczka papierosów kosztuje w Polsce od 14 do 19 złotych. Jeśli palisz paczkę papierosów dziennie, tracisz w trakcie roku od pięciu do prawie siedmiu tysięcy złotych. Dużo? Wystarczy zwizualizować sobie, co można za tyle pieniędzy kupić.

Wśród korzyści z rzucenia palenia nie sposób nie dostrzec oszczędności, a nawet można powiedzieć zaprzestania „przepalania pieniędzy”. By zrozumieć, że bycie nałogowym palaczem naprawdę dużo kosztuje, wystarczy przeliczyć ile oszczędzisz rzucając palenie.

Ile kosztuje palenie papierosów?

Ile Cię kosztuje palenie papierosów, czyli przepalanie gotówki?

Ogromne wydatki związane z tytoniowym nałogiem najłatwiej wyobrazisz sobie widząc konkretne kwoty. Oto jak wyglądają

  paczka dziennie przez rok paczka dziennie przez 5 lat paczka dziennie przez 8 lat paczka dziennie przez 10 lat paczka dziennie przez 20 lat
paczka o wartości 14zł 5 110,00 25 550,00 40 880,00 51 100,00 102 200,00
paczka o wartości 19zł 6 935,00 34 675,00 55 480,00 69 350,00 138 700,00

Jak widać odkładane regularnie pieniądze, jakie wydawało palące po paczce na osobę dziennie małżeństwo po roku to kwota od 10 do prawie 14 tysięcy złotych.

To oznacza, że po roku niepalenia para może wyjechać na ośmiodniowe wakacje all inclusive na Dominikanę do pięciogwiazdkowego luksusowego hotelu. Przemawia do wyobraźni?

Jeśli palisz od około pięciu do ośmiu lat, za Twoje wydatki na papierosy mógłbyś kupić sobie dobrej jakości używany samochód lub nowiutki naked od Yamaha.

Koszty trwającego 10 lat nałogu to około 1/10 wartości 60-metrowego mieszkania w Warszawie. Jak to może nie przemawiać do wyobraźni? To naprawdę mnóstwo pieniędzy, zwłaszcza w kontekście podwyżek, jakie w pandemicznej sytuacji odczuwa każdy z nas.

Przepalanie gotówki - ile oszczędzisz rzucając palenie?

Darmowy raport dla rzucających palenie​

Na konkretnych przypadkach i całej masie rzeczowych argumentów przekonaj się, że naprawdę będziemy w stanie pomóc Twojemu bliskiemu w walce z nałogiem.

Ile kosztuje palenie papierosów?

Plusy rzucenia palenia

Mimo iż metoda Allena Carra opiera się głównie o to, po co palacze sięgają po kolejnego papierosa, czasem warto zastanowić się co tracisz kupując kolejną paczkę papierosów. 15 czy 19 złotych jednorazowo to żaden koszt, ale jeśli przeliczysz to w kontekście roku, zalety z rzucenia palenia mogą Cię ekonomicznie mocno zaskoczyć.

Dodatkowymi kosztami, jakie płacisz za palenie są m.in. gumy, perfumy i inne pachnące substancje, które sprawiają, że kiedy spotykasz się z kimś niepalącym, nie poczujesz się dyskomfortowo.
Palenie papierosów to nie tylko koszt „paczki fajek”, ale również koszt budowania Twojej pozycji jako osoby bez nałogów.

Dlaczego warto rzucić palenie papierosów?

Poza tym palacz – mówiąc uczciwie – płaci więcej za opiekę medyczną niż osoba, która jest wolna od nałogu. Pomijając stricte zdrowotne koszty palenia, trzeba się też przygotować na częstsze wizyty u dentysty i to nie tylko na usuwanie kamienia nazębnego.

Odpowiadając na pytanie ile kosztuje palenie papierosów nie sposób nie doliczyć jeszcze kosztów związanych z renowacją mieszkania i elementów jego wystroju, jeśli palisz w domu. Konieczność częstszej wymiany tekstyliów, odświeżania ścian – to realne koszty, jakie płacisz za „dymka” w Twoim domu.

Ile kosztuje palenie papierosów?

Na koniec rada, która pomoże Ci cieszyć się zaoszczędzonymi pieniędzmi.

Rzuciłeś/-aś? Odkładaj codziennie średnią wartość papierosów papierosów, które paliłeś/-aś każdego dnia.

Najlepiej byłoby odkładać pieniądze w gotówce, do szklanego pojemnika. To bardzo skuteczny sposób na to, by cieszyć się jeszcze bardziej z porzucenia nałogu. Co dzień będziesz mógł obserwować jak Twoje oszczędności rosną, by w końcu (najlepiej po konkretnie wskazanym terminie) uczynić z nich pożytek.

Czy to możliwe, aby terapia antynikotynowa pomogła rzucić palenie w ciągu zaledwie 6 godzin?

Rzucanie palenia może się wydawać trudnym, a nawet przerażającym wyzwaniem. Chcemy Ci pokazać, że z właściwą metodą możesz przestać palić papierosy łatwo, szybko i skutecznie. Wiemy o czym mówimy – metoda Easyway Allena

Sesja rzucania palenia metodą Allen Carr

Przeczytaj inne porady dot. rzucania palenia papierosów

Domowe metody na rzucenie palenia

Jak poradzić sobie z nałogiem? Czy istnieją domowe sposoby rzucania palenia? Okazuje się, że jest kilka metod, które mogą przekonać Cię do odstawienia papierosów raz na zawsze. Bez konieczności brania…

1000 1000 Allen Carr's Polska
Czemu Twoje dziecko pali?

Czemu Twoje dziecko pali?

Nikotyna w organizmie młodych ludzi sieje ogromne spustoszenie i zwiększa ryzyko poważnych…

1000 1000 Allen Carr's Polska
Dlaczego dzieci zaczynają palić papierosy?

Wpływ palenia papierosów na zdrowie dzieci

Chęć zaimponowania rówieśnikom, zdobycie akceptacji wśród otoczenia, wyzwanie z mediów społecznościowych czy…

1000 1000 Allen Carr's Polska
Objawy rzucenia palenia | Metoda Allen Carr

Objawy rzucenia palenia

Wielu palaczy, mimo chęci rzucenia palenia, odwleka w czasie moment zerwania z…

2560 1290 Allen Carr Polska
953 630 Allen Carr Polska

Zostaw komentarz