6 pomysłów jak zniechęcić kogoś do rzucenia palenia | Metoda Allen Carr's Easyway

6 pomysłów jak zniechęcić kogoś do rzucenia palenia

Czy można pomóc swojemu partnerowi w rzuceniu palenia? Jak namówić bliską osobę do rzucenia palenia?

Zależnie od tego czy Twój partner już podjął decyzję czy dopiero się do niej przekonuje, zawsze możesz pomóc mu w wyjściu z nałogu. Trzeba tylko podjąć odpowiednie kroki.

Jak zniechęcić do palenia papierosów?

Nie osądzaj, nie praw kazań

Wiele osób zadaje sobie pytanie jak zniechęcić do palenia papierosów w kontekście pomocy w wyjściu z uzależnienia bliskiej osobie. Aby wzbudzić w kimś niechęć nie można wypowiadać się z pozycji oceniającej. Nie oceniaj więc jego postawy, a tylko wyrażaj potwierdzone obawy. Możesz mówić o zdrowiu jego i swoim, w końcu palenie bierne jest niebezpieczne. Są przykłady nawet na to, że bierni palacze częściej niż osoby nie mające kontaktu z palaczami narażone są na raka jamy ustnej.

6 pomysłów jak zniechęcić kogoś do rzucenia palenia
6 pomysłów jak zniechęcić kogoś do rzucenia palenia - korzyści ekonomiczne

Jak zniechęcić do palenia papierosów?

Mów o kosztach lub/i o oszczędnościach

Zastanawiasz się jak pomóc partnerowi w rzuceniu palenia? Znasz go najlepiej, więc wiesz który sposób bardziej go zmotywuje; mówienie o kosztach czy o oszczędnościach. Generalnie uważa się, że korzystniejsze jest to drugie podejście. Dzięki umiejętności zwizualizowania sobie tego co mógłby sobie kupić, gdyby rzucił palenie, przybliżysz go do podjęcia realnej decyzji. Marzy o motocyklu? Znajdź realną ofertę i policz dokładnie ile zajmie mu odkładanie na niego, jeśli rzuci palenie. Pali paczkę dziennie? Używany motocykl może mieć już za rok.

Jak zniechęcić do palenia papierosów?

Sięgnij po fachową pomoc

Jeśli twój partner lubi czytać, koniecznie spraw mu książkę Allena Carra „Prosta metoda. Jak skutecznie rzucić palenie”. Jeśli niespecjalnie często sięga po książki, spraw mu audiobooka, którego będzie mógł słuchać w drodze do pracy czy na siłowni. Zadanie domowe dla Ciebie to zapoznanie się z tą pozycją. To pozwoli Ci dowiedzieć się jakimi argumentami posługuje się autor, który z palenia „wyleczył” już ponad 50 milionów ludzi! Dowiedz się jak pomóc rzucić palenie w sposób szybki i skuteczny. Z lektury dowiesz się również więcej o tym jak Twój partner będzie się czuł, jakich sytuacji powinien, a jakich nie może unikać.

Prosta Metoda Jak Skutecznie Rzucić Palenie


Nie wiesz, jak zniechęcić kogoś do palenia papierosów?

Specjalnie dla osób niezdecydowanych opracowaliśmy raport z analizą skuteczności programu rzucania palenia według metody Allena Carra. Na konkretnych przypadkach i całej masie rzeczowych argumentów przekonaj się, że naprawdę będziemy w stanie pomóc Twojemu bliskiemu w walce z nałogiem. Wypełnij formularz i pobierz raport bez dodatkowych opłat.

  Znajdź wsparcie bliskiej osoby w trakcie rzucania palenia

  Jak zniechęcić do palenia papierosów?

  Cierpliwość, kiedy on już podjął decyzję

  Inaczej jest namawiać do rzucenia palenia, a inaczej zastanawiać się jak pomóc chłopakowi rzucić palenie w sytuacji, kiedy już podjął decyzje, że na pewno chce to zrobić. Na pewno musisz przygotować sporo cierpliwości, bo nie każdemu udaje się rzucić palenie w sposób bezbolesny. Jak donosi smokefree.gov od 80 do 90 procent palaczy jest fizycznie uzależnionych od nikotyny. Oznacza to mniej więcej tyle, że partner może odczuwać fizyczny brak papierosa mimo iż emocjonalnie pogodził się już ze swoją decyzją. Sposobów na złagodzenie tego braku jest sporo, przede wszystkim zadbaj, by partner miał w tych pierwszych dniach co robić. I nie, nie chodzi o zwiększenie mu ilości obowiązków, a raczej zorganizowanie wolnego czasu.

  Jak zniechęcić do palenia papierosów?

  Zachęcaj nagrodami, rozpraszaj uwagę

  Spacer, basen, rolki, kino, teatr, impreza – pomysłów jest wiele. W pierwszych dniach po rzuceniu papierosów możesz zadbać o dodatkowe rozrywki, które odwrócą uwagę od fizycznego braku papierosa. Koniecznie zaplanuj coś niecodziennego, by podziękować za tę decyzję i pokazać jak się z niej cieszysz. Może obojgu w trudnych chwilach pomoże wyjazd na weekend czy jakaś wycieczka.

  6 pomysłów jak zniechęcić kogoś do rzucenia palenia - zastąp palenie nagrodami
  Jak wygląda terapia antynikotynowa metodą Allen Carr

  Jak zniechęcić do palenia papierosów?

  Zawczasu znajdź terapię antynikotynową

  Oczywiście nie chodzi o to, by przygotowywać się na najgorsze, ale warto poczytać coś o terapii antynikotynowej. Najlepiej dobrej, takiej jak sesje otwarte ze specjalistami stosującymi metodę Easyway Allena Carra. Nikt tak dobrze jak oni nie wie jak pomóc rzucić palenie.
  Sesje odbywają się w przyjaznej atmosferze, palacze nie czują presji grupy, mogą o wszystko zapytać i na pewno nie poczują się wypytywani.

  Gwarancja skuteczności

  Jesteśmy tak pewni skuteczności metody Allena Carra, że jeśli nie uda Ci się zerwać z uzależnieniem gwarantujemy, że zwrócimy Ci pieniądze.

  Powiązane porady dot. rzucania palenia

  Czy Twoje dziecko pali papierosy? Zorientuj się w porę!

  Rodzicom zależy na bezpieczeństwie i zdrowiu ich dzieci. Nic dziwnego, że stają się ostrożniejsi, gdy latorośl wchodzi w wiek dojrzewania. Młodzież nierzadko się buntuje i odkrywa świat używek, co często wiąże się z sięgnięciem po pierwszego papierosa. Dzieci i młodzież to osoby ufne, podatne na wpływy. W dzisiejszym świecie, ich umysły kreowane są już od najmłodszych lat przez telewizję oraz…

  Czytaj więcej
  2560 1707 Allen Carr Polska
  Wymówki palacza - co przeszkadza Ci rzucić palenie

  Jakie wymówki przeszkadzają Ci rzucić palenie?

  Każdy palacz spotkał się kiedyś z pytaniem „dlaczego nie rzucisz tego świństwa?”…

  953 630 Allen Carr Polska
  Korzyści ekonomiczne z rzucenia palenia? Allen Carr

  Korzyści ekonomiczne z rzucenia palenia

  Paczka papierosów kosztuje w Polsce od 14 do 19 złotych. Jeśli palisz…

  953 630 Allen Carr Polska
  Co zyskasz rzucając palenie-zalety z rzucenia palenia - dlaczego rzucic palenie - allen carr polska

  9 korzyści z rzucenia palenia. Co zyskasz?

  Gdyby zdrowie było wystarczającym argumentem do rzucenia palenia, pewnie na zerwanie z…

  953 630 Allen Carr Polska
  953 630 Allen Carr Polska

  KOD ZNIŻKOWY Z OKAZJI DNIA KOBIET: LEJDIS
  Do 10 marca 10% na wszystkie produkty!

  X