5 sposobów na wytrwanie w postanowieniach-rzucanie nalogu-silna wola -allen carr polska- porady dla uzaleznionych

5 sposobów na wytrwanie w postanowieniach

Zapewne wiele osób zadaje sobie pytanie: kiedy warto wprowadzić w życie jakieś konkretne postanowienia? Czy dobry będzie Nowy Rok? Urodziny? Słynny „Poniedziałek”? A może najlepiej iść za ciosem i przystąpić do nich natychmiast? Tak naprawdę, zawsze można zmienić swoje życie. Jeśli jednak traktujecie zobowiązania wobec siebie poważnie, warto jest się do nich dobrze przygotować. Doradzimy wam jak podejść do tematu z głową! 

 Rady od eksperta

Przygotowanie postanowień nie jest tak proste, jak mogłoby się wydawać na pierwszy rzut oka. Warto wesprzeć się w tej materii poradami od specjalisty. John Dicey, dyrektor generalny oraz główny terapeuta metody Easyway Allena Carra podpowiada, co zrobić, aby marzenia np. o życiu bez papierosa stały się realne.

Wiele mówi się o tym, że do zmierzenia się z postanowieniami potrzeba silnej woli. Od silnej woli, o wiele ważniejszy jest konkretny plan działania. W ten sposób zminimalizujesz ryzyko wpadki, a same postanowienia nie będą dla Ciebie tak męczące. Będziesz doskonale wiedzieć, czego możesz się spodziewać na każdym kroku. Pamiętaj o tym, aby dostosować cele, do swoich możliwości!

 Nie bierz na barki zbyt wiele

Gdy myślimy o zmianach w swoim życiu, bardzo często przygotowujemy postanowienia z rozmachem, które będą spektakularne, niczym wybuchy w filmie sensacyjnym z gwiazdorską obsadą. Nie zarzucaj się kolejnymi zmianami. Zacznij od jednej, maksymalnie dwóch. Jeśli postanowisz rzucić palenie, odstawić alkohol, zacząć regularnie biegać, czytać dwie książki tygodniowo, a do tego przejść na wegetarianizm – wszystkie planowane zmiany, najprawdopodobniej pozostaną w sferze planów. Lepiej jest wybrać konkretny cel i się go trzymać. Gdy go osiągniesz, wówczas można pomyśleć o kolejnym.

Co ciekawe, nie musisz zmian w swoim życiu zaczynać „od Nowego Roku”, „od poniedziałku”. Niech to nie będą elementy, które dodadzą presji i ciężaru Twoim postanowieniom. Rozpocznij je teraz. Niech nie będzie to wielkie wydarzenie, które nadciągać będzie wielkimi krokami.

 Zawrzyj ze sobą umowę

Bądź szczery i honorowy wobec siebie. Jeśli decydujesz się zrealizować jakieś postanowienie, zapisz je na kartce. Pod nim wypisz korzyści, jakie przyniesie Ci zmiana życia. Warto na początek wypisać cztery lub pięć takich aspektów. Zawieś kartkę w miejscu, które często odwiedzasz, aby nawet mimochodem zerkać na swoje zapiski. Z czasem możesz dodawać do nich kolejne pozycje!

 Myśl pozytywnie

 Nie myśl o tym, co tracisz – koncentruj się na tym, co zyskasz!

Takie nastawienie sprawi, że o wiele łatwiej będzie Ci dotrzymać postanowienia. Niezwykle pomocna w tym będzie wspomniana już kartka z wypisanymi korzyściami. Ciesz się z każdego, małego kroku, który przybliża Cię do celu. Nawet jeśli, któryś dzień będzie dla Ciebie trudny, doceń siebie i „poklep po plecach” za to, że wytrwałeś!

Jeśli nie wierzysz w to, że może Ci się udać poszukaj inspiracji – droga do wolności wbrew pozorem może być naprawdę prosta. Potrzebujesz przykładu? W jednym z naszych artykułów udowadniamy, że wystarczy ZALEDWIE 10 kroków, by skutecznie rozstać się z nałogiem (myśląc pozytywnie szklanka zawsze będzie do polowy pełna 😉 )

 Nie rób tego dla innych

Nie dokonuj zmian w życiu dlatego, że ktoś na Ciebie naciska, albo czegoś od Ciebie oczekuje. Nawet najbliższe osoby nie będą tak ogromną motywacją, jak Ty sam. Jeśli chcesz wprowadzić w życiu zmiany, zrób je przede wszystkim dla siebie: dla swojego zdrowia, wyglądu, samopoczucia, rozwoju. Nie będziesz wówczas traktować postanowienia jak wyrzeczenia i „drogi przez mękę”. Wsparcie bliskich jest ważne, ale zmiany w Twoim życiu nie powinny kręcić się wokół nich.

Potknięcia są normalne

Niezależnie od tego, czy chcesz stracić na wadze, zacząć regularnie uprawiać sport czy rzucić palenie – pamiętaj – potknięcia zdarzają się każdemu. Są zupełnie normalne i nie oznaczają, że coś przegrałeś. To po prostu niewielki wybój na Twojej drodze do lepszej wersji Ciebie. Jeśli zjesz kawałek czekolady, opuścisz trening lub wypalisz jednego papierosa – świat się nie zawalił, a wręcz paradoksalnie, możesz przekuć to w dodatkową motywację do pracy nad sobą. Uszanuj siebie i swoje uczucia. Zastanów się nad powodami przez które doszło do naruszenia postanowienia i spróbuj je wyeliminować. To przecież dopiero początek Twojej drogi!

Wykorzystaj wsparcie

Nie tylko wsparcie bliskich przydaje się w dotrzymywaniu postanowień. Dobrze jest sięgnąć też po rzetelną wiedzę, wypełnioną cennymi wskazówkami. Wybierz więc najlepszą dla siebie książkę Allena Carra, w której znajdziesz instrukcje i porady. Pomogą Ci one dotrzymać postanowień i zrozumieć proces, przez który będziesz przechodzić, co znacznie ułatwi pracę nad sobą!

Przejdź do >> Sklep Allen Carr

Przeczytaj też:

  1. Jak rzucić palenie za pierwszym razem?
  2. Bez nałogu na nowej drodze życia
  3. Zerwanie z nałogiem odmieniło moje życie (znani o rzucaniu palenia)

Darmowy raport dla osób szukających pomocy w rzuceniu palenia​

Chcę zapisać się do newslettera i wyrażam zgodę na przetwarzanie mojego adresu e-mail w tym celu.pokaż więcej

BEZPŁATNY RAPORT

953 630 Allen Carr Polska