Jak wytrwać w postanowieniach rzucania palenia papierosów?

5 sposobów jak wytrwać w postanowieniach rzucaniu palenia

Zapewne wiele osób zadaje sobie pytanie: kiedy warto wprowadzić w życie jakieś konkretne postanowienia? Czy dobry będzie Nowy Rok? Urodziny? Słynny „Poniedziałek”? A może najlepiej iść za ciosem i przystąpić do nich natychmiast? Tak naprawdę, zawsze można zmienić swoje życie. Jeśli jednak traktujecie zobowiązania wobec siebie poważnie, warto jest się do nich dobrze przygotować. Doradzimy wam jak wytrwać w postanowieniach! 

Przygotowanie postanowień nie jest tak proste, jak mogłoby się wydawać na pierwszy rzut oka. Warto wesprzeć się w tej materii poradami od specjalisty. John Dicey, dyrektor generalny oraz główny terapeuta metody Easyway Allena Carra podpowiada, co zrobić, aby marzenia np. o życiu bez papierosa stały się realne.

Wiele mówi się o tym, że do zmierzenia się z postanowieniami potrzeba silnej woli. Od silnej woli, o wiele ważniejszy jest konkretny plan działania. W ten sposób zminimalizujesz ryzyko wpadki, a same postanowienia nie będą dla Ciebie tak męczące. Będziesz doskonale wiedzieć, czego możesz się spodziewać na każdym kroku. Pamiętaj o tym, aby dostosować cele, do swoich możliwości!

Allen Carr twórca metody rzucania palenie | Allen Carr Easyway

Jak wytrwać w postanowieniach?

Nie bierz na barki zbyt wiele

Gdy myślimy o zmianach w swoim życiu, bardzo często przygotowujemy postanowienia z rozmachem, które będą spektakularne, niczym wybuchy w filmie sensacyjnym z gwiazdorską obsadą. Nie zarzucaj się kolejnymi zmianami. Zacznij od jednej, maksymalnie dwóch. Jeśli postanowisz rzucić palenie, odstawić alkohol, zacząć regularnie biegać, czytać dwie książki tygodniowo, a do tego przejść na wegetarianizm – wszystkie planowane zmiany, najprawdopodobniej pozostaną w sferze planów. Lepiej jest wybrać konkretny cel i się go trzymać. Gdy go osiągniesz, wówczas można pomyśleć o kolejnym.

Jak wytrwać w postanowieniach rzucania palenia? NIe bierz na siebie za dużo

Co ciekawe, nie musisz zmian w swoim życiu zaczynać „od Nowego Roku”, „od poniedziałku”. Niech to nie będą elementy, które dodadzą presji i ciężaru Twoim postanowieniom. Rozpocznij je teraz. Niech nie będzie to wielkie wydarzenie, które nadciągać będzie wielkimi krokami.

Jak wytrwać w postanowieniach?

Zawrzyj ze sobą umowę

Bądź szczery i honorowy wobec siebie. Jeśli decydujesz się zrealizować jakieś postanowienie, zapisz je na kartce. Pod nim wypisz korzyści, jakie przyniesie Ci zmiana życia. Warto na początek wypisać cztery lub pięć takich aspektów. Zawieś kartkę w miejscu, które często odwiedzasz, aby nawet mimochodem zerkać na swoje zapiski. Z czasem możesz dodawać do nich kolejne pozycje!

Jak wytrwać w postanowieniach rzucenia palenia? Zawrzyj ze sobą umowę

Darmowy raport dla szukających pomocy w rzuceniu palenia​

Specjalnie dla niezdecydowanych opracowaliśmy raport z analizą skuteczności programu rzucania palenia według metody Allena Carra. Na konkretnych przypadkach i całej masie rzeczowych argumentów przekonaj się, że naprawdę będziemy w stanie pomóc Twojemu bliskiemu w walce z nałogiem.

[FM_form id=”5″]

Jak wytrwać w postanowieniach?

Myśl pozytywnie

Nie myśl o tym, co tracisz – koncentruj się na tym, co zyskasz!

Takie nastawienie sprawi, że o wiele łatwiej będzie Ci dotrzymać postanowienia. Niezwykle pomocna w tym będzie wspomniana już kartka z wypisanymi korzyściami. Ciesz się z każdego, małego kroku, który przybliża Cię do celu. Nawet jeśli, któryś dzień będzie dla Ciebie trudny, doceń siebie i „poklep po plecach” za to, że wytrwałeś!

Jak wytrwać w postanowieniach rzucenia palenia? Myśl pozytywnie

Jeśli nie wierzysz w to, że może Ci się udać poszukaj inspiracji – droga do wolności wbrew pozorem może być naprawdę prosta. Potrzebujesz przykładu? W jednym z naszych artykułów udowadniamy, że wystarczy ZALEDWIE 10 rzeczy, które pomogą rozstać się z nałogiem (myśląc pozytywnie szklanka zawsze będzie do polowy pełna 😉 )

Jak wytrwać w postanowieniach?

Nie rób tego dla innych

Nie dokonuj zmian w życiu dlatego, że ktoś na Ciebie naciska, albo czegoś od Ciebie oczekuje. Nawet najbliższe osoby nie będą tak ogromną motywacją, jak Ty sam. Jeśli chcesz wprowadzić w życiu zmiany, zrób je przede wszystkim dla siebie: dla swojego zdrowia, wyglądu, samopoczucia, rozwoju. Nie będziesz wówczas traktować postanowienia jak wyrzeczenia i „drogi przez mękę”. Wsparcie bliskich jest ważne, ale zmiany w Twoim życiu nie powinny kręcić się wokół nich.

Jak wytrwać w postanowieniach rzucenia palenia? Rób to dla siebie

Jak wytrwać w postanowieniach?

Potknięcia są normalne

Niezależnie od tego, czy chcesz stracić na wadze, zacząć regularnie uprawiać sport czy rzucić palenie – pamiętaj – potknięcia zdarzają się każdemu. Są zupełnie normalne i nie oznaczają, że coś przegrałeś. To po prostu niewielki wybój na Twojej drodze do lepszej wersji Ciebie. Jeśli zjesz kawałek czekolady, opuścisz trening lub wypalisz jednego papierosa – świat się nie zawalił, a wręcz paradoksalnie, możesz przekuć to w dodatkową motywację do pracy nad sobą. Uszanuj siebie i swoje uczucia. Zastanów się nad powodami przez które doszło do naruszenia postanowienia i spróbuj je wyeliminować. To przecież dopiero początek Twojej drogi!

Gwarancja skuteczności

Jesteśmy tak pewni skuteczności metody Allena Carra, że jeśli nie uda Ci się zerwać z uzależnieniem gwarantujemy, że zwrócimy Ci pieniądze.

Przeczytaj pozostałe porady dot. rzucania palenia

Objawy rzucenia palenia

Wielu palaczy, mimo chęci rzucenia palenia, odwleka w czasie moment zerwania z nałogiem w obawie przed uciążliwymi objawami odstawiennymi. Obawiają się, że czekają ich długie tygodnie męczarni. Jak jest naprawdę?…

2560 1290 Allen Carr Polska
Czy Twoje dziecko pali papierosy? Skuteczna metoda rzucanie palenia

Czy Twoje dziecko pali papierosy? Zorientuj się w porę!

Rodzicom zależy na bezpieczeństwie i zdrowiu ich dzieci. Nic dziwnego, że stają…

2560 1707 Allen Carr Polska
Wymówki palacza - co przeszkadza Ci rzucić palenie

Jakie wymówki przeszkadzają Ci rzucić palenie?

Każdy palacz spotkał się kiedyś z pytaniem „dlaczego nie rzucisz tego świństwa?”…

953 630 Allen Carr Polska
6 pomysłów jak zniechęcić kogoś do rzucenia palenia | Metoda Allen Carr's Easyway

6 pomysłów jak zniechęcić kogoś do rzucenia palenia

Czy można pomóc swojemu partnerowi w rzuceniu palenia? Jak namówić bliską osobę…

953 630 Allen Carr Polska
953 630 Allen Carr Polska

KOD ZNIŻKOWY Z OKAZJI DNIA KOBIET: LEJDIS
Do 10 marca 10% na wszystkie produkty!

X