Jak skutecznie rzucić palenie metodą Allen Carr?

10 wskazówek jak skutecznie rzucić palenie za pierwszym razem

Ponad 70% wszystkich palaczy pragnie zerwać z nałogiem. Nie ma wiarygodnych statystyk, które mówią ile spośród nich próbowało w ogóle zerwać z nałogiem. Wiadomo natomiast, że rzucanie palenia dla niektórych może być niezwykle trudne.

Zatem jak skutecznie rzucić palenie już za pierwszym razem?

W procesie zrywania ze szkodliwymi uzależnieniami zawsze odczuwamy pewną dozę strachu, niepewności, które wiąże się z pewnymi zmianami w życiu. Warto więc już na początku założyć sobie, że to, co chcemy osiągnąć nie ma negatywnych konsekwencji. Wówczas przychodzi czas na ustalenie jasnego planu.

10 wskazówek jak skutecznie rzucić palenie

10 porad jak skutecznie rzucić palenie | Zaplanuj czas i miejsce

Jak skutecznie rzucić palenie?

Zaplanuj datę i godzinę

Są ludzie, którzy próbują odchodzić od papierosów etapowo ograniczając ich ilość. Dlaczego ta metoda nie jest skuteczna? Bo sprawia wrażenie, że papieros jest czymś cennym. Prowadzi więc do większej przyjemności z każdego papierosa, a to z kolei wzmaga poczucie żalu z odstawiania. Zaplanuj konkretnie dzień i godzinę wypalenia ostatniego papierosa, a do tego czasu pal normalnie.

Jak skutecznie rzucić palenie?

Zrozum co robisz

Rzucanie palenia to nie rezygnacja z przyjemności tylko zmiana życia na lepsze. Musisz zrozumieć, że nie tracisz nic cennego, by skutecznie wyleczyć się z nałogu, a życie bez papierosa naprawdę zmienia się na lepsze

10 porad jak skutecznie rzucić palenie | Zmiana na lepsze
10 porad jak skutecznie rzucić palenie | Ostatni papieros

Jak skutecznie rzucić palenie?

Zapal ostatniego papierosa z pełną świadomością

Jak rzucić palenie z dnia na dzień? Po prostu, nie zmniejszaj ilości wypalanych papierosów, ale zapal ostatniego i nigdy więcej nie wracaj do myśli, że możesz sięgnąć po kolejnego.

Jak skutecznie rzucić palenie?

Unikaj substytutów

Gumy dla byłych palaczy, plastry, spray – to wszystko utwierdza Cię tylko w przekonaniu, że coś straciłeś rzucając palenie i musisz to jakoś zastąpić. Nie! To zła droga. Rzucając palenie wyłącznie zyskujesz i tego się trzymaj!

10 porad jak skutecznie rzucić palenie | Substytuty

Szukasz sposobu jak skutecznie rzucić palenie?

Specjalnie dla osób niezdecydowanych opracowaliśmy raport z analizą skuteczności programu rzucania palenia według metody Allena Carra. Na konkretnych przypadkach i całej masie rzeczowych argumentów przekonaj się, że naprawdę będziemy w stanie pomóc w walce z nałogiem. Wypełnij formularz i pobierz raport bez dodatkowych opłat.

10 porad jak skutecznie rzucić palenie | Przyzwyczajenia

Jak skutecznie rzucić palenie?

Zwalcz fizyczne przyzwyczajenie

Papieros do porannej kawy był dla Ciebie codziennością? Delektuj się teraz kawą myśląc o tym jak miło jest czuć jej zapach bez dymu. Koncentruj się wyłącznie na plusach z takiego układu! Twoje ciało potrzebuje trochę czasu, by się do tego przyzwyczaić, ale pozytywne myślenie na pewno mu pomoże!

Jak skutecznie rzucić palenie?

Nie unikaj palaczy

Boisz się, że jeśli ktoś poczęstuje Cię papierosem to się skusisz? Nie, nie zrobisz tego! Dokładnie w ten sposób myśl sobie podczas spotkania z palaczem. Spróbuj skoncentrować się na myśleniu, że palacze na pewno Ci zazdroszczą, ale zanim zaczniesz się tą myślą upajać, odpowiedz po prostu: nie, dziękuję rzuciłam palenie.

Jak skutecznie rzucić palenie? Nie unikaj palaczy
Jak skutecznie rzucić palenie? Nie unikaj myślenia

Jak skutecznie rzucić palenie?

Nie próbuj unikać myślenia o paleniu

Jeśli powiem Ci nie myśl o różowym słoniu, pomyślisz…. Tak, o różowym słoniu. Nie da się uniknąć myślenia o paleniu. Sęk w tym by nie myśleć „szkoda, że nie mogę zapalić”, ale „jak się cieszę, że nie muszę palić” lub „jaka jestem szczęśliwa, że nie palę”.

Jak skutecznie rzucić palenie?

Pojęcie „tylko jeden papieros” nie istnieje!

Nie ma możliwości zapalenia jednego papierosa po tym, kiedy zdecydujesz, że już nie palisz. To wcale nie „tylko jeden papieros” tylko powrót do nałogu i Twoja osobista przegrana.

Jak skutecznie rzucić palenie? Mit "tylko jeden papieros"
Jak skutecznie rzucić palenie? Ciesz się swobodą

Jak skutecznie rzucić palenie?

Ciesz się swobodą!

Koncentruj się na korzyściach z rzucenia palenia. Świeże powietrze, ubrania pachnące płynem do płukania, brak konieczności wychodzenia na mróz, by zaspokoić nieistniejącą potrzebę. Teraz Twoją supersiłą jest wolność i brak uzależnień!

Jak skutecznie rzucić palenie?

Nie noś przy sobie papierosów

Nie ma „na wszelki wypadek”. Nie ma „na awaryjne sytuacje”. Po rzuceniu palenia, papierosów już przy Tobie nie ma! Ostatni wypalony papieros powinien być ostatnim z ostatniej paczki jaką kupiłeś.

Jak skutecznie rzucić palenie? Nie noś ze sobą papierosów

Możesz również przeczytać książkę o tym jak skutecznie rzucić palenie

Prosta metoda jak skutecznie rzucić palenia

W prosty i przystępny sposób pomaga w rzuceniu palenia i w zrozumieniu mechanizmu, który skłania do sięgnięcia po kolejnego papierosa.

Prosta metoda jak skutecznie rzucić palenie | Allen Carr

Przeczytaj inne porady o tym jak skutecznie rzucić palenie

Domowe metody na rzucenie palenia

Jak poradzić sobie z nałogiem? Czy istnieją domowe sposoby rzucania palenia? Okazuje się, że jest kilka metod, które mogą przekonać Cię do odstawienia papierosów raz na zawsze. Bez konieczności brania tabletek czy też przyklejania plastrów. Zobacz, jakie masz możliwości! Spis treści1. Dobre nawyki 2. Metoda Allen Carr 3. Zioła 4. Dieta 5.

czytaj więcej
1000 1000 Allen Carr's Polska
Czemu Twoje dziecko pali?

Czemu Twoje dziecko pali?

Nikotyna w organizmie młodych ludzi sieje ogromne spustoszenie i zwiększa ryzyko poważnych…

1000 1000 Allen Carr's Polska
Dlaczego dzieci zaczynają palić papierosy?

Wpływ palenia papierosów na zdrowie dzieci

Chęć zaimponowania rówieśnikom, zdobycie akceptacji wśród otoczenia, wyzwanie z mediów społecznościowych czy…

1000 1000 Allen Carr's Polska
Objawy rzucenia palenia | Metoda Allen Carr

Objawy rzucenia palenia

Wielu palaczy, mimo chęci rzucenia palenia, odwleka w czasie moment zerwania z…

2560 1290 Allen Carr Polska
953 630 Allen Carr Polska