10 porad dla rzucających palenie

Czy domowe sposoby rzucenia palenia działają? 10 porad dla rzucających palenie

Rzucanie palenia to jedno z najważniejszych wyzwań, jakie wielu ludzi podejmuje w swoim życiu. Palenie papierosów szkodzi zdrowiu osoby palącej, osobom w jej otoczeniu, niekorzystnie wpływa na samopoczucie, a do tego zapach dymu przenika ubrania, meble czy tapicerkę samochodową. Wyjście z uzależnienia bywa jednak trudne i często podjęte kroki, w szczególności, te oparte tylko o domowe sposoby rzucenia palenia, kończą się fiaskiem. Warto jednak pamiętać, że każdy krok w kierunku zerwania z nałogiem przynosi korzyści zdrowotne. W tym artykule przedstawiamy 10 porad, w tym również sprawdzone domowe sposoby rzucenia palenia, dla tych, którzy postanowili zerwać z nałogiem .

Statystyka jest bezlitosna. Według szacunków co czwarty Polak jest nałogowym palaczem. Co roku przez ten nałóg umiera około 6 miliona osób na świecie. Niestety, zazwyczaj bywa tak, że dopóki skutki uzależnienia nie dotkną nas osobiście, nie zdajemy sobie sprawy z wagi problemu. Dopiero, gdy zaczyna dokuczać nam zdrowie, zaczynamy się zastanawiać co pomaga rzucić palenie. Warto wypróbować sprawdzone domowe sposoby rzucenia palenia, które znajdują się wśród poniższych inspiracji. Pomogą one w zrobieniu tego pierwszego kroku w walce z uzależnieniem, a tym samym przyczynią się do rozpoczęcia zdrowszego życia.

Jak rzucić palenie? Domowe sposoby rzucenia palenia.

Wyrwanie się ze szponów nałogu nie jest proste. Każda osoba ma inną wrażliwość, co więcej – przyjmuje inne dawki nikotyny oraz ma inny staż jako palacz. Niemniej, warto wypróbować domowe sposoby rzucenia palenia, które mogą pomóc w postawieniu pierwszego kroku w walce z uzależnieniem, a tym samym przyczynią się do rozpoczęcia zdrowszego życia.

1. Zdefiniuj swoje powody

2. Pozbądź się dymu

3. Znajdź wsparcie społeczne

Prosta metoda jak skutecznie rzucić palenie

4. Zbilansuj dietę

5. Spróbuj… sody (np. z sokiem)

6. Aktywność fizyczna jako wsparcie

Prosta metoda jak skutecznie rzucić palenie – dla kobiet

7. Nie daj się stresowi

8. Nagradzaj siebie za sukces

9. Bądź cierpliwy i wytrwały

10. Zastanów się nad pomocą specjalistyczną

Powyższe wskazówki są niezwykle cenne, jednakże to nie wszystko, co pomaga rzucić palenie.

Kluczem do rzucenia palenia nie są domowe sposoby rzucenia palenia, ale wsparcie mentalne.

Niezwykle istotne jest także pochylenie się nad skutkami psychicznymi, związanymi z odstawieniem nikotyny. Każdy, kto chce zerwać z nałogiem rzucania palenia powinien przygotować się na prawdziwą walkę z samym sobą. Aby odnieść sukces należy pochylić się nad problemem, zrozumieć fakt, że nałóg ten odbiera zdrowie, a nawet życie, nie oferując nic w zamian. Aby osiągnąć równowagę psychiczną, warto sięgnąć po książkę Allena Carra albo zapisać się na sesję!

Rzucanie palenia to trudne, ale możliwe zadanie. Kluczowe jest przyjęcie odpowiedniego podejścia, wykorzystanie dostępnych źródeł wsparcia i utrzymanie pozytywnej postawy. Pamiętaj, że każdy wysiłek w kierunku zdrowego życia jest warty podjęcia. Zdrowie jest największą nagrodą, jaką możesz sobie dać, a proces rzucania palenia to pierwszy krok na tej drodze.

Przeczytaj też:

  1. Jak rzucić palenie za pierwszym razem?
  2. Bez nałogu na nowej drodze życia
  3. Jak wygląda terapia antynikotynowa?

Darmowy raport dla osób szukających pomocy w rzuceniu palenia​

Chcę zapisać się do newslettera i wyrażam zgodę na przetwarzanie mojego adresu e-mail w tym celu.pokaż więcej

BEZPŁATNY RAPORT

953 630 Allen Carr Polska