Domowe metody na rzucenie palenia papierosów

Domowe metody na rzucenie palenia

Jak poradzić sobie z nałogiem? Czy istnieją domowe sposoby rzucania palenia?

Okazuje się, że jest kilka metod, które mogą przekonać Cię do odstawienia papierosów raz na zawsze. Bez konieczności brania tabletek czy też przyklejania plastrów. Zobacz, jakie masz możliwości!

Domowe metody na rzucenie palenia

Nawyki, od których możesz rozpocząć

Rzucanie palenia na własną rękę wymaga dużych pokładów silnej woli oraz solidnej motywacji. Dodatkowo pierwsze dni po odstawieniu palenia są bardzo trudne, bo receptory w mózgu będą domagać się kolejnej dawki nikotyny. Właśnie dlatego jest to tak trudne i czasochłonne. Co może pomóc na początek? Unikanie sytuacji, w których najczęściej sięgasz po papierosa oraz palącego towarzystwa. Z pewnością przyda się znalezienie innej metody na odprężenie, np. nowe hobby, które zajmie Twoje ręce i skupi uwagę. Na dłuższą metę może to jednak nie wystarczyć, ale nie trać nadziei! Mamy jeszcze coś do zaproponowania.

Domowe metody na rzucenie palenia

Metoda Allen Carr

Dzięki własnemu doświadczeniu związanemu z rzucaniem palenia, Allen Carr szczegółowo opisał skuteczną metodę, która zupełnie zmienia podejście do nałogu. Polega ona na zrozumieniu mechanizmu sięgania po papierosa, zaglądając głęboko w Twoje myśli i codzienne zachowania. Dotyka takich aspektów jak fałszywe przekonania o radości z palenia czy też powody napędzające do wyciągnięcia paczki z kieszeni.

Metoda Allen Carr Easyway pokazuje, jak pozbyć się strachu związanego z odstawieniem papierosów i tym, co będzie później. Przekonuje, jak może wyglądać życie bez nałogu. Kiedy palacz uświadomi sobie te wszystkie aspekty, zerwanie z papierosami okaże się łatwe i szybkie, a wraz z nim pojawią się pozytywne korzyści dla zdrowia oraz samopoczucia. Od czego zacząć? Wystarczy sięgnąć po książkę!

Jeśli Allenowi Carrowi po trzydziestu latach walki z nałogiem udało się w końcu rozstać z silnym uzależnieniem, Tobie również się to uda. Książka dla wielu osób stała się początkiem ogromnej zmiany w życiu. Nie musisz się specjalnie do tego przygotowywać czy obawiać się, że nie masz odpowiedniej ilości silnej woli, bo właściwie jest ona tutaj niepotrzebna. Metoda Allen Carr Easyway to kwintesencja racjonalnego i świadomego podejścia do kwestii palenia, dzięki czemu sam stwierdzisz, że papierosy nie mają żadnych zalet.

Domowe metody na rzucenie palenia

Zioła, które wspierają rzucenie palenia

Jest wiele ziół, które działają kojąco dla organizmu, a także zmniejszają głód nikotynowy. Łagodzą też objawy związane z drażliwością, niepokojem czy lękiem z powodu odstawienia papierosa. Oczywiście to nie zadziała w taki sposób, że po wypiciu jednego gorącego naparu, od razu odstawisz palenie.

Domowe metody na rzucenie palenia - zioła

Wymagałoby to dużo silnej woli, motywacji i zaangażowania, co trudno odnaleźć w sobie. Domowe sposoby rzucania palenia mogą być jednak dobrym wsparciem w drodze do wolności.

Jakie zioła warto wypróbować? Na pewno napary z zielonego owsa, waleriany czy imbiru. Warto mieć w domu także dziurawiec, który dostarcza organizmowi serotoninę i dopaminę. Zadbaj o to, aby herbaty i napary z ziół były źródłem cennych witamin.

Darmowy raport dla szukających pomocy w rzuceniu palenia​

Specjalnie dla niezdecydowanych opracowaliśmy raport z analizą skuteczności programu rzucania palenia według metody Allena Carra. Na konkretnych przypadkach i całej masie rzeczowych argumentów przekonaj się, że naprawdę będziemy w stanie pomóc Twojemu bliskiemu w walce z nałogiem.

Domowe metody na rzucenie palenia

Dieta także ma znaczenia

Domowe metody na rzucenie palenia - dieta

Produkty spożywcze z dużą ilością witaminy C, A i E mogą być bardzo pomocne nie tylko w trakcie rzucania palenia, ale także po odstawieniu papierosów. Sprawiają, że komórki w organizmie szybciej się regenerują. Potraktuj dietę jako wsparcie w odnowie ciała, zupełnie tak jak po przebyciu infekcji czy poważniejszej choroby. Postaw na większą ilość świeżych warzyw i owoców oraz produkty bogate w błonnik.

Domowe metody na rzucenie palenia

Nie zapomnij o aktywności fizycznej

W rzucaniu palenia bardzo ważna jest aktywność fizyczna. To ona pozwala na rozładowanie napięcia i stresu, który często towarzyszy chwili, w której sięgasz po papierosa. Postaw na taki rodzaj ćwiczeń, który najbardziej odpowiada Twoim potrzebom i preferencjom.

Aktywność fizyczna jest również ważna po rzuceniu palenia, aby dostarczała Ci pozytywnych wrażeń, podkreślała Twoją pewność siebie oraz pozwoliła skupić się na regeneracji ciała.

Jak wytrwać w postanowieniach rzucenia palenia? Rób to dla siebie
Gwarancja skuteczności

Jesteśmy tak pewni skuteczności metody Allena Carra, że jeśli nie uda Ci się zerwać z uzależnieniem gwarantujemy, że zwrócimy Ci pieniądze.

Przeczytaj pozostałe porady dot. rzucania palenia

E-papieros czy papieros – co jest zdrowsze i mniej szkodzi?

E-papierosy często są uważane za zdrowszą alternatywę dla prawdziwych palaczy, co może być bardzo mylące. Sięgają po nie zarówno osoby rzucające palenie, jak i szukające sposobu na wyładowanie swoich emocji.…

1000 1000 Allen Carr's Polska
Jak rzucić e-papierosy?

Jak rzucić e-papierosy?

Choć e-papierosy często uważane są jako zdrowsza alternatywa dla palaczy, ich całkowite…

1000 1000 Allen Carr's Polska
Jak e-papierosy wpływają na zdrowie?

Jak e-papierosy wpływają na zdrowie?

E-papierosy szturmem przebiły się na rynek, aby zminimalizować skutki uboczne powiązane z…

1000 1000 Allen Carr's Polska
Czy e-papieros pomaga rzucić palenie? | Allen Carr

Czy e-papieros pomaga rzucić palenie?

Rozstanie z papierosem z dnia na dzień może okazać się przytłaczające, generujące…

1000 1000 Allen Carr's Polska
1000 1000 Allen Carr's Polska