Gdy chcemy związać nasze życie z życiem innej osoby, często musimy się wzajemnie dotrzeć, dopasować, postawić na kompromisy. Nierzadko rozmowy kręcą się też wokół przyzwyczajeń czy nawet zdrowia. Punktem zapalnym dla wielu związków jest palenie papierosów. Jeśli jeden z partnerów lubi wyskoczyć na „dymka”, drugiemu niekoniecznie musi się to podobać. Problemom warto zapobiegać, zanim zamienią się w kłótnię, rozczarowanie i pretensje.
Troska o zdrowie i przyszłość
Gdy jedno z partnerów pali, a oboje myślą o wspólnej przyszłości, to zupełnie normalne, że temat uzależnienia prędzej czy później ujrzy światło dzienne. Gdy palaczem jest mężczyzna, przyszła małżonka nie tylko martwi się o jego zdrowie, ale także o swoje i przyszłych dzieci. Zastanawia się, czy ich dom zawsze będzie pachnieć papierosami, czy może można tego uniknąć. Jeśli z nałogiem ma problem kobieta, jej przyszły mąż myśli o bezpieczeństwie ewentualnej ciąży i szczęśliwym rozwiązaniu, o tym jak papierosy mogą wpłynąć na jej zdrowie oraz wygląd. Warto więc ze sobą rozmawiać i jeszcze przed ślubem wyrazić swoje obawy związane z nałogiem nikotynowym. Partner lub partnerka powinna wziąć pod uwagę nie tylko uczucia i troskę swojej ukochanej lub ukochanego, ale też aspekt zdrowotny, który nierozerwalnie łączy się z rzuceniem palenia.
Jak rzucić palenie?
Gdy decyzja o rozstaniu z papierosem na rzecz przyszłej żony lub męża już zapadnie, pojawia się pytanie: jak do tego podejść? Niektóre osoby po prostu przestają palić i nie mają problemu z powracaniem do nałogu. Większość jednak potrzebuje wsparcia. Ciepłe, pełne zrozumienia wsparcie od bliskich jest niezwykle cenne, ale może nie być wystarczające. Nie warto również sięgać po plastry czy gumy z nikotyną – one tylko podtrzymują zapotrzebowanie organizmu na tego typu substancje. Rozwiązaniem może być pomoc terapeutyczna. Tego typu sesje oferuje m.in. Klinika Rzucania Palenia metodą Allena Carra. Dzięki niej miliony palaczy z całego świata pożegnały się z nałogiem raz na zawsze.
Skuteczność metody, opracowanej przez Allena Carra nie polega na farmaceutykach, ani hipnozie. To bezpieczne sesje, podczas których zmieniane jest nastawienie palacza do samego nałogu. Polega ona na wykorzystaniu woli pacjenta przeciwko uzależnieniu. Dzięki temu nie doświadcza on rozdarcia polegającego na przeświadczeniu, że jest mu odbierane coś cennego. Palenie bowiem tylko zabiera, nie oferując niczego w zamian. Samo podejście do tematu może wiele osób zaskoczyć. Podczas przerw w trakcie sesji palacze mogą bez przeszkód sięgać po papierosy. W końcu rzucenie palenia to dla nich trudna decyzja, obarczona stresem, lękiem i wątpliwościami. Muszą ją podjąć świadomie i samodzielnie, ponieważ tylko odpowiednie nastawienie pomoże im w pokonaniu problemu. Kolejnym krokiem jest skonfrontowanie palacza z iluzją, która wpływa na jego życie. Orientuje się on, że palenie papierosów nie przynosi mu wcale ulgi, a zamiast tego powoduje dodatkowe komplikacje (problemy zdrowotne, brzydki zapach, problemy z cerą). To sprawia z kolei, że porzucenie nałogu nie jest już postrzegane przez nich jako wyrzeczenie. W efekcie znikają wszystkie obawy i lęki, związane z odstawieniem nikotyny.
Zobacz, jak działa najskuteczniejsza metoda walki z nałogiem
Z metody Allena Carra skorzystać może każdy, niezależnie od wieku. Nie liczy się także to, od jak dawna palisz. Technika skierowana jest także do osób starających się o dziecko i kobiet, które już są w ciąży i chciałyby pozbyć się nałogu. Uczestnicy seminarium są pod ogromnym wrażeniem, jak sprawnie przebiega cały proces i jak efektywna jest już pierwsza sesja!
Nie czekajcie do ostatniej chwili
Ślub to wydarzenie ważne, często bardzo stresujące. Nie można liczyć na to, że partner lub partnerka zmieni się po sakramentalnym „tak”, Kwestie tak ważne jak rzucenie palenia i oczekiwania wobec siebie przyszłym małżonków warto jest omówić wcześniej. Pozwoli to na podjęcie konkretnych kroków. Na początek wystarczą dobre chęci, a sięgnięcie po metodę Allena Carra sprawi, że pożegnanie nałogu wcale nie będzie tak trudne, jak wydawało się wcześniej. Nawet jeśli bliska Ci osoba próbowała walczyć z uzależnieniem samodzielnie już wiele razy, teraz zyska wiedzę i wsparcie, które pozwoli jej podejść do tego tematu zupełnie świadomie.