Palenie papierosów a ślub - jak wspólnie rzucić palenie metodą Allen Carr?

Bez nałogu na nowej drodze życia

Gdy chcemy związać nasze życie z życiem innej osoby, często musimy się wzajemnie dotrzeć, dopasować, postawić na kompromisy. Nierzadko rozmowy kręcą się też wokół przyzwyczajeń czy nawet zdrowia. Punktem zapalnym dla wielu związków jest palenie papierosów. Jeśli jeden z partnerów lubi wyskoczyć na „dymka”, drugiemu niekoniecznie musi się to podobać. Problemom warto zapobiegać, zanim zamienią się w kłótnię, rozczarowanie i pretensje.

Palenie papierosów a ślub

Troska o zdrowie i przyszłość

Gdy jedno z partnerów pali, a oboje myślą o wspólnej przyszłości, to zupełnie normalne, że temat uzależnienia prędzej czy później ujrzy światło dzienne. Gdy palaczem jest mężczyzna, przyszła małżonka nie tylko martwi się o jego zdrowie, ale także o swoje i przyszłych dzieci. Zastanawia się, czy ich dom zawsze będzie pachnieć papierosami, czy może można tego uniknąć. Jeśli z paleniem papierosów ma problem kobieta, jej przyszły mąż myśli o bezpieczeństwie ewentualnej ciąży i szczęśliwym rozwiązaniu, o tym jak papierosy mogą wpłynąć na jej zdrowie oraz wygląd.

Palenie papierosów a sen | Troska o zdrowie

Warto więc ze sobą rozmawiać i jeszcze przed ślubem wyrazić swoje obawy związane z nałogiem nikotynowym. Partner lub partnerka powinna wziąć pod uwagę nie tylko uczucia i troskę swojej ukochanej lub ukochanego, ale też aspekt zdrowotny, który nierozerwalnie łączy się z rzuceniem palenia.

Palenie papierosów a ślub

Jak wspólnie rzucić palenie?

Dlaczego chcesz rzucić palenie?

Gdy decyzja o rozstaniu z papierosem na rzecz przyszłej żony lub męża już zapadnie, pojawia się pytanie: jak do tego podejść? Niektóre osoby po prostu przestają palić i nie mają problemu z powracaniem do nałogu. Większość jednak potrzebuje wsparcia. Ciepłe, pełne zrozumienia wsparcie od bliskich jest niezwykle cenne, ale może nie być wystarczające. Nie warto również sięgać po plastry czy gumy z nikotyną – one tylko podtrzymują zapotrzebowanie organizmu na tego typu substancje. Rozwiązaniem może być pomoc terapeutyczna. Tego typu sesje oferuje m.in. Klinika Rzucania Palenia metodą Allena Carra. Dzięki niej miliony palaczy z całego świata pożegnały się z nałogiem raz na zawsze.

Skuteczność metody, opracowanej przez Allena Carra nie polega na farmaceutykach, ani hipnozie. To bezpieczne sesje, podczas których zmieniane jest nastawienie palacza do samego nałogu. Polega ona na wykorzystaniu woli pacjenta przeciwko uzależnieniu. Dzięki temu nie doświadcza on rozdarcia polegającego na przeświadczeniu, że jest mu odbierane coś cennego. Palenie bowiem tylko zabiera, nie oferując niczego w zamian. Samo podejście do tematu może wiele osób zaskoczyć. Podczas przerw w trakcie sesji palacze mogą bez przeszkód sięgać po papierosy. W końcu rzucenie palenia to dla nich trudna decyzja, obarczona stresem, lękiem i wątpliwościami. Muszą ją podjąć świadomie i samodzielnie, ponieważ tylko odpowiednie nastawienie pomoże im w pokonaniu problemu.

Jak możemy pomóc?

Książki o rzucaniu palenia

Sięgnij po jedną z książek Allena Carra. Kultowe poradniki autorstwa Allena Carra sprzedały się w ponad 18 milionach egzemplarzy na całym świecie!

Kolejnym krokiem jest skonfrontowanie palacza z iluzją, która wpływa na jego życie. Orientuje się on, że palenie papierosów nie przynosi mu wcale ulgi, a zamiast tego powoduje dodatkowe komplikacje (problemy zdrowotne, brzydki zapach, problemy z cerą). To sprawia z kolei, że porzucenie nałogu nie jest już postrzegane przez nich jako wyrzeczenie. W efekcie znikają wszystkie obawy i lęki, związane z odstawieniem nikotyny.

Czy terapia antynikotynowa Easyway pomaga?

Metoda Allena Carra pozwala lepiej rozumieć psychologiczne aspekty uzależnienia i zmienia nasze podejście do papierosów. Kiedy już zrozumiemy, w jaki sposób nałóg wpływa na nasz organizm, łatwiej będzie uporać się z ewentualnymi skutkami ubocznymi.

Palenie papierosów a ślub

Nie czekajcie do ostatniej chwili

Ślub to wydarzenie ważne, często bardzo stresujące. Nie można liczyć na to, że partner lub partnerka zmieni się po sakramentalnym „tak”, Kwestie tak ważne jak rzucenie palenia i oczekiwania wobec siebie przyszłym małżonków warto jest omówić wcześniej. Pozwoli to na podjęcie konkretnych kroków. Na początek wystarczą dobre chęci, a sięgnięcie po metodę Allena Carra sprawi, że pożegnanie nałogu wcale nie będzie tak trudne, jak wydawało się wcześniej. Nawet jeśli bliska Ci osoba próbowała walczyć z uzależnieniem samodzielnie już wiele razy, teraz zyska wiedzę i wsparcie, które pozwoli jej podejść do tego tematu zupełnie świadomie.

Palenie papierosów a ślub | Ostatnia chwila
Gwarancja skuteczności

Jesteśmy tak pewni skuteczności metody Allena Carra, że jeśli nie uda się Wam zerwać z uzależnieniem gwarantujemy, że zwrócimy Wam pieniądze.

Nie masz przekonania do terapii? Spróbuj rzucić palenie z książką

Prosta metoda jak skutecznie rzucić palenia

W prosty i przystępny sposób pomaga w rzuceniu palenia i w zrozumieniu mechanizmu, który skłania do sięgnięcia po kolejnego papierosa.

Prosta metoda jak skutecznie rzucić palenie | Allen Carr

Przeczytaj inne porady, które pomogą Tobie żyć w związku bez papierosów

Objawy rzucenia palenia

Wielu palaczy, mimo chęci rzucenia palenia, odwleka w czasie moment zerwania z nałogiem w obawie przed uciążliwymi objawami odstawiennymi. Obawiają się, że czekają ich długie tygodnie męczarni. Jak jest naprawdę?…

Czytaj więcej
2560 1290 Allen Carr Polska
Czy Twoje dziecko pali papierosy? Skuteczna metoda rzucanie palenia

Czy Twoje dziecko pali papierosy? Zorientuj się w porę!

Rodzicom zależy na bezpieczeństwie i zdrowiu ich dzieci. Nic dziwnego, że stają…

2560 1707 Allen Carr Polska
Wymówki palacza - co przeszkadza Ci rzucić palenie

Jakie wymówki przeszkadzają Ci rzucić palenie?

Każdy palacz spotkał się kiedyś z pytaniem „dlaczego nie rzucisz tego świństwa?”…

953 630 Allen Carr Polska
6 pomysłów jak zniechęcić kogoś do rzucenia palenia | Metoda Allen Carr's Easyway

6 pomysłów jak zniechęcić kogoś do rzucenia palenia

Czy można pomóc swojemu partnerowi w rzuceniu palenia? Jak namówić bliską osobę…

953 630 Allen Carr Polska
953 630 Allen Carr Polska

KOD ZNIŻKOWY Z OKAZJI DNIA KOBIET: LEJDIS
Do 10 marca 10% na wszystkie produkty!

X