Koniec z zamartwianiem się. Życie bez lęków jest w zasięgu ręki

Bać lubimy się co najwyżej w domu strachu w wesołym miasteczku. W życiu codziennym strach nie oznacza nic dobrego. Może utrudniać postrzeganie świata, paraliżować, a nawet zupełnie uniemożliwiać wykonywanie codziennych czynności.

 

Czym jest lęk?

Nieprzyjemne uczucie związane z przewidywaniem nadchodzącego niebezpieczeństwa czy przykrości to strach, czyli stan emocjonalny, którego zwykle wolimy się wystrzegać. Lęk wywołują po części nie ściśle określone zagrożenia. Co innego strach, który jest obawą o konkretne zagrożenie. Strach jest stanem bardzo intensywnego zaburzenia postrzegania. Ze strachem wiążą się fobie, z lękiem zaś między innymi zaburzenia dysocjacyjne czy obsesyjno-kompulsywne.

Strach jest związany z jednym przedmiotem, zjawiskiem czy sytuacją. Stąd cierpiący na klaustrofobię (lęk przed zamkniętymi pomieszczeniami), arachnofobię (lęk przed pająkami) czy agorafobię (lęk przed otwartą przestrzenią) zwykle prowadzą dość „normalne” życie, które zmienia tylko sytuacja kontaktu z danym zjawiskiem.

W przypadku lęków mamy do czynienia ze stanami paraliżu, napadów czy zmianami nastrojów niezależnie lub prawie niezależnie od zaistniałej sytuacji. Zaburzenia lękowe mają więc charakter ciągły. W przypadku zaburzeń osobowości czy kompulsywnego objadania się w następstwie lęków kontakt z nieprzyjemnym zjawiskiem może mieć miejsce na długo przed określeniem jego źródła

Jak leczy się lęki i zaburzenia lękowe?

Leczenie zawsze poprzedza rozpoznanie zaburzenia, bo to ułatwia ścieżkę dojścia do pozbycia się nieprzyjemnych stanów. A rozpoznanie to nic więcej jak spojrzenie „do wnętrza” pacjenta i określenie jakie są pierwotne przyczyny popadania w lęki. Co ważne istotna jest tu absolutna szczerość, którą trzeba rozpocząć od tego, że oceni się samodzielnie istnienie problemu.

Terapii leczenia lęków jest wiele. Zwykle pacjenci decydują się na początku na te najmniej inwazyjne, licząc, że zaburzenie nie ma głębokich przyczyn.

Metoda EASYWAY w pozbywaniu się lęków

Bez nałogu na nowej drodze życia - jak nie wrocic do nalogu-rzucanie palenia raz na zawsze-allen carr- metody rzucania palenia

Autor bestsellerowej książki „Prosta metoda jak skutecznie rzucić palenie” – Allen Carr opracował sposób pozbywania się pierwotnych przyczyn ludzkich uzależnień i lęków.

Jego metoda opiera się na szczerości i pozbywaniu się lęków związanych ze zmianą życia po rzuceniu nałogu. Skuteczność EASYWAY potwierdzają liczby osób, które skutecznie pozbyło się nałogu. Odpowiednie myślenie i podjęcie właściwej, a co ważniejsze odpowiedniej decyzji to klucz do sukcesu.

Skoro więc można pozbyć się lęków i przestać oceniać samego siebie, można też pozbyć się źródeł innych lęków – także tych deformujących codzienne życie. Jak to zrobić?

O tym właśnie jest kompaktowa książka „Koniec z zamartwianiem się. Życie bez lęków. To możliwe”. Allen  Carr opowiada w niej jak odzyskać kontrolę nad własnym życiem, przemienić słabość w zaletę i przestać myśleć o problemach, a zacząć o rozwiązaniach.

  • Nie ma tu żargonu ani bezsensownych psychologicznych wywodów, które niewiele mają wspólnego z realnym problemem.
  • Książka pomaga wejrzeć z siebie i oddzielić prawdziwe problemy w przeciwności, które zwyczajnie można zwalczyć, wzmacniając jednocześnie własny charakter.
  • Po lekturze tej książki naprawdę można odnieść wrażenie, że są lęki i obawy, którym nie wato poświęcać czasu ani ich roztrząsać. Wystarczy podjąć decyzję o ich umniejszaniu.

Koniec z zamartwianiem się. Życie bez lęków. To możliwe

Oczywiście nie dotyczy to wszystkich lęków, ale zanim sięgniemy po „ciężkie działa” w walce ze słabościami, warto zrobić rachunek sumienia i sprawdzić czy aby na pewno myśli o tym, czego się lękami nie są tylko niepotrzebnym zamartwianiem się.

Przeczytaj też:

  1. 5 sposobów na wytrwanie w postanowieniach
  2. Bez nałogu na nowej drodze życia
  3. Zerwanie z nałogiem odmieniło moje życie (znani o rzucaniu palenia)

Darmowy raport dla osób szukających pomocy w rzuceniu palenia​

Chcę zapisać się do newslettera i wyrażam zgodę na przetwarzanie mojego adresu e-mail w tym celu.pokaż więcej

BEZPŁATNY RAPORT

953 630 Allen Carr Polska