Jak wygląda terapia antynikotynowa-leczenie uzaleznienia w grupie-dlaczego warto wybrac sie na terapie uzaleznien-jak wyglada sesja dla uzaleznionych-warsztaty rzuceanie palenia-warszawa-poznan

Jak wygląda terapia antynikotynowa?

W każdej terapii najważniejszym elementem jest wsparcie. I to niezależnie od tego czego terapia dotyczy i ile osób bierze w niej udział. Liczy się oczywiście również przygotowanie terapeuty i atmosfera.

Uzależnienie to stan zaburzenia zdrowia, którego charakterystycznym elementem jest przymus sięgania po coś, co – jak wydaje się uzależnionemu – koi wszelkie zło. To stała potrzeba sięgania po jakąś substancję, by mózg odnotował lepsze samopoczucie. To też zarazem błędne koło, które nie przynosi nic dobrego, a wyrwanie się z niego można rozpatrywać w kategoriach prawdziwej wolności.

Nikotyna zabija powoli, nie wyklucza ze społeczeństwa, nie sprawia, że gorzej pracujesz czy czujesz się słabszy. To mechanizm który fizycznie i psychicznie zniewala. A Ty nie masz na to wpływu.
Ale jeśli tylko zechcesz, możesz znów sięgnąć po wolność i w tym pomaga terapia antynikotynowa.

Czym jest uzależnienie od papierosów?

Ogromna większość palaczy uważa, że papieros to nie uzależnienie. To nie narkotyk czy alkohol, który zmienia sposób myślenia. To sześć minut wolności w pracy, które relaksują… Nie. To nieprawda. To nałóg, głód nikotyny i pułapka, w którą dałeś się złapać.

Jeśli procedowanie Twojego problemu w samotności nie dało efektów, może warto sięgnąć po siłę grupy w walce o wolność od nałogu?

Oto kilka powodów, dla których powinno się uciekać od nałogu w grupie:

  1. Wsparcie terapeuty i grupy

    Osoby, które nie paliły i nie palą tylko radzą Ci co robić i to może Cię denerwować. Potrzebujesz kontaktu z ludźmi, którym jak Tobie może brakować palenia. Kontaktu z ludźmi, którzy rozumieją Twoje potrzeby i wiedzą jakie są powody sięgania po papierosa.

  2. Inne spojrzenie na nałóg

    Kontakt z innymi palaczami może utwierdzić Cię w przekonaniu, że ten nałóg nie prowadzi do niczego dobrego. Obserwując jak inni opowiadają o nałogu prędzej czy później poznasz takie historie, które Cię zniesmaczą. Pozwolą Ci spojrzeć na czyjś nałóg jako na coś, co nie jest normalne i od czego chcesz być jak najdalej.

  3. Bezpieczeństwo w nowej sytuacji

    Terapia pomaga oswoić się palaczowi z nową sytuacją, w jakiej się znalazł. Dzięki niej podtrzymanie decyzji jest bardziej prawdopodobne i łatwiejsze.

Na terapię antynikotynową warto się zdecydować, jeśli masz uzasadnione wątpliwości czy na pewno zdołasz dotrwać w postanowieniu o niepaleniu. Sesje będą dla Ciebie również dobrą okazją, by pochwalić się sukcesami i posłuchać historii sukcesów innych.

A na koniec najważniejsze…

Czy to możliwe, aby przestać palić w ciągu zaledwie 7 godzin?

Zdecydowanie tak 😉 Więcej na ten temat dowiesz się tutaj

Odkryj najlepsze książki o walce z nałogami

  1. Rzucanie palenia
  2. Rzucanie alkoholu
  3. Rzucanie nałogu jedzenia i słodyczy

Darmowy raport dla osób szukających pomocy w rzuceniu palenia​

[FM_form id=”5″]

BEZPŁATNY RAPORT

953 630 Allen Carr Polska