10 kroków do zerwania z nałogiem-Jak rzucić palenie - domowe sposoby na osiągnięcie sukcesu-rzucanie palenia- metody-sposoby-zamienniki dla nalogu-jak rzucic palenie-allen carr- polska

10 porad dla rzucających palenia

Palenie papierosów to nałóg. O tym wie już chyba każdy. Szkodzi zdrowiu osoby palącej, osobom w jej otoczeniu, niekorzystnie wpływa na samopoczucie, a do tego zapach dymu przenika ubrania, meble czy tapicerkę samochodową. Wyjście z uzależnienia bywa jednak trudniejsze, niż mogłoby się wydawać. Bardzo często podjęte kroki kończą się fiaskiem. Jeśli myślisz na poważnie o rzuceniu palenia, warto dobrze przygotować cały proces.

Statystyka jest bezlitosna. Według szacunków co czwarty Polak jest nałogowym palaczem. Co roku przez ten nałóg umiera 3,5 miliona osób na świecie. To liczba mieszkańców Mołdawii albo Berlina. Niestety, zazwyczaj bywa tak, że dopóki skutki uzależnienia nie dotkną nas osobiście, nie zdajemy sobie sprawy z wagi problemu. Dopiero, gdy lekarz powiadomi nas o konsekwencjach, zaczynamy się zastanawiać co pomaga rzucić palenie. Co prawda, nie istnieje jedno, uniwersalne rozwiązanie. Można jednak na początku spróbować poradzić sobie samodzielnie z nałogiem, wykorzystując domowe sposoby na rzucenie palenia.

Jak rzucić palenie – domowe sposoby na rzucenie palenia

Wyrwanie się ze szponów nałogu nie jest proste. Każda osoba ma inną wrażliwość, co więcej – przyjmuje inne dawki nikotyny oraz ma inny staż jako palacz. Niemniej, warto wypróbować domowe sposoby rzucenia palenia, które mogą pomóc w postawieniu pierwszego kroku w walce z uzależnieniem, a tym samym przyczynią się do rozpoczęcia zdrowszego życia.

 

 

1. Pozbądź się dymu

 

2. Nie sprawdzaj się

3. Uważaj na pokusy

Prosta metoda jak skutecznie rzucić palenie

4. Unikaj alkoholu

5. Spróbuj innych przypraw

 

6. Zbilansuj dietę

Prosta metoda jak skutecznie rzucić palenie – dla kobiet

 

7. Znajdź zamiennik

 

8. Spróbuj sody (np. z sokiem)

9. Albo proszku do pieczenia

 

10. Nie daj się stresowi

Kluczem jest wsparcie mentalne

Powyższe wskazówki są niezwykle cenne, jednakże to nie wszystko, co pomaga rzucić palenie. Niezwykle istotne jest także pochylenie się nad skutkami psychicznymi, związanymi z odstawieniem nikotyny. Każdy, kto chce zerwać z nałogiem powinien przygotować się na prawdziwą walkę z samym sobą. Aby odnieść sukces należy pochylić się nad problemem, zrozumieć fakt, że nałóg ten odbiera zdrowie, a nawet życie, nie oferując nic w zamian. Aby osiągnąć równowagę psychiczną, warto sięgnąć po książkę Allena Carra!

Przeczytaj też:

  1. Jak rzucić palenie za pierwszym razem?
  2. Bez nałogu na nowej drodze życia
  3. Jak wygląda terapia antynikotynowa?

Darmowy raport dla osób szukających pomocy w rzuceniu palenia​

Chcę zapisać się do newslettera i wyrażam zgodę na przetwarzanie mojego adresu e-mail w tym celu.pokaż więcej

BEZPŁATNY RAPORT

953 630 Allen Carr Polska